Luksus pięknego stylu

Przygotujcie się na mocne doznania. Oto kolejna zachwycająca propozycja szwedzkiej pracowni Per Jansson. To, co zobaczycie, burzy pojęcie podmiejskiego domku. To przepyszna, ogromna, luksusowa rezydencja o rozmiarach rodem z XIX wieku. Wszystko w niej jest godne pozazdroszczenia: od lokalizacji wśród lasów, poprzez imponujący metraż na urządzeniu wnętrz kończąc. Bez nachalnego powrotu do przeszłości, w wysmakowany sposób łączy klasykę w luksusowym wydaniu z pogodnym ciepłem i otarciem na najciekawsze z osiągnięć współczesnego projektowania.

salon_eklektyczny Źródło: Per Jansson

Dwa światy w jednej opowieści. Klasyczny, skórzany wypoczynek, subtelnie zdobione ściany, grafika przedstawiająca przodków. Ale także najnowocześniejsza sztuka, ciepły, ale bardzo jasny dywan i designerski stół z lśniącym czernią blatem. Subtelny eklektyzm robi piorunujące wrażenie.

salon_eklektyczny Źródło: Per Jansson

Architetura i natura nie poskąpiły tu niczego. Obfite światło podkreśla wysmakowaną kompozycję kolorystyczną. A jak wam się podoba stojąca lampa, mieniąca się kryształami?

jadalnia_eklektyczna białe drzwi przesuwne Źródło: Per Jansson

Doskonale znana nam jodełka podłogowa wciąż może być na topie. Nie warto jej niczym przykrywać. Idealnie pasuje do niej staromodny grzejnik z żeberkami! A przecież zaraz obok widać groteskową ozdobę z torebki, nowoczesną szafkę na szkło i ciekawą grafikę. 

jadalnia_eklektyczna szare ściany w salonie elegancki design Źródło: Per Jansson

A tak wygląda druga strona jadalni. Naprzeciwko starych drzwi przesuwnych wzrok miłośnika nowoczesnej sztuki przyciąga wspaniały plakat i proste regały usiane wspaniałymi rzeźbami. Kominek zapewnia ciepłe wieczory.

dwa_swiaty Źródło: Per Jansson

W kuchni widzimy surowe, stylizowane na poprzednie epoki płytki wyglądające jak kamienne. Łukowate okna w staromodnym kszłtacie zostały zderzone z najnowocześniejszą zabudową o zredukowanych elementach. 

eklektyczna_kuchnia z długim stołem biała Źródło: Per Jansson

Kto może nie zazdrościć tego pieca! Jest sam w sobie dziełem sztuki, nie przeszkadza mu sąsiedztwo nowoczesnej lodówki. 

złota ściana w sypialni i białe pikowane łózko Źródło: Per Jansson

Urok sypialni opiera się na kompozycji kolorów i materiałów. Najbardziej zaskakuje ściana, która wygląda jak głaskany pod włos kot. Korespondują z nią miękkie sofy i pikowany zagłówek. Szczypta baroku idealna dla tego miejsca.

głęboka czarna lśniąca mozaika w łazience i białe meble łazienkowe Źródło: Per Jansson

Najbardziej zachwyca mnie ta łazienka. Jest tak odważna, że wręcz zuchwała. Kto decyduje się na wyłożenie jej drobną jak mak, lśniącą jak skóra mozaiką, ten ma naprawdę artystyczną duszę!

białe kafelki w łazience cała w bieli Źródło: Per Jansson

W tej rezydencji nawet zwykłość jest niezwykła: bo pomnożona razy sto staje się dziełem sztuki. Zwykłe prostokąty płytek, zwykłe żeberka kaloryfera. Zwykła geometria ceramiki. Zwykła, niewinna biel. Ale w takim nagromadzeniu efekt jest mocno artystyczny.