Prostota i piękno łazienki

Angielskie TOTO specjalizuje się w projektowaniu nowatorskich łazienek. Nowatorstwo to coś więcej niż nowoczesność. O co chodzi? Sprawdźcie to na jednym przykładzie.

TOTO dąży do ukojenia naszych nerwów i stworzenia atmosfery przyjaznej równowagi. Jesteśmy przytłoczeni wrażeniami i informacjami. Łazienka ma być miejscem ascetycznego spokoju. Żeby tak się stało, TOTO sięga po ostatnie osiągnięcia techniki w celu redukowania elementów i chowania ich. Wieloma funkcjami tej wanny możemy sterować za pomocą mechanizmu ukrytego w jej obudowie.

Oto jak wygląda łazienka szejka lub innego orientalnego władcy w nowoczesnym wydaniu. Przepych jest mniej udanym bratem dobrego smaku. To miejsce zachwyca, ponieważ niczego nie musi udowadniać nadmierną zdobnością, przegadaniem zbędnymi sprzętami.

Umywalka o wspaniałym kształcie jest wtopiona z całkowicie wypraną ze zdobności półkę. Biel redukuje emocje i pozwala drewnianej podłodze sycić oko swoim pięknem.

A oto co kryje w środku pozornie prosta i niepozorna półka pod umywalką. Zastępuje szafkę, ponieważ mieści przestronne szuflady. Umywalka jest pozbawiona tradycjnej baterii: zamiast kranu mamy jego nowoczesny odpowiednik.

Minimalizm ubikacji oznacza w tym przypadku wybór egzemplarza z nowoczesnymi udogodnieniami: panel sterujący zwiastuje automatyczne mycie, możliwość podgrzewania muszli, funkcję bidetu.

Proste, grube półki służą tylko ozdobom i jasnym ręcznikom. Kabina prysznicowa jest wyciszona, prawie niewidoczna, a oferuje godną dawkę przestrzeni.