Słowacka nowoczesność

Neopolis zaprojektowało funkcjonalne wnętrze apartamentu w słowackim Zvolen. Wnętrze podzielone na cztery strefy zostało ostro podzielone kolorami. Ale nie tylko. Odgradzają również szklane drzwi przesuwne. Miejsca jest tu naprawdę dużo, ponieważ to wnętrze biurowe. Tak, wiem, że może trudno w to uwierzyć, ale pamiętajcie, że to siedziba pracowni architektonicznej. Cztery pracownie i mała kuchnia, a także pokój do spotkania z gośćmi, o bardziej reprezentatywnym charakterze muszą być wygodne, ale zarazem zdradzać klientom, czego można oczekiwać po Neopolis.

Ozdobna ścianka działowa ciekawie wprowadza nas do pomieszczenia z pomarańczową sofą i kawowym stolikiem z drewna, bieli i szkła.

Kolorystyczne zamieszanie jest tu ujarzmione spajającą wszystko koncepcją. Drewno pozwala łagodnie przejść od pomarańczu do szarości ścian. Nowoczesny sprzęt (spójrzcie na kulisty głośnik) są tu bardzo na miejscu.

To odpowiedź na nudne, skromne regały. Biało-brązowe sklejki i wnęki o różnej wielkości skutecznie burzą monotonię.

Zaskakujące, ale ściana nawiązująca do koloru bordowego świetnie pasuje do tej kolorystyki. To dobry przykład na to, jak dużą wagę warto przykładać do kwestii odważnego mieszania barw.

Falująca ściana czyli biały tynk ozdobny wprowadzają twórcze zamieszanie. Prosty środek, a jaka siła wyrazu!

Również tu sprawcą zamieszania jest ozdobny, pieczołowicie położny tynk. Miesza się w nim przepych złotego blasku i jesienna matowość.

To mała pracownia połączona z mikroskopijną kuchnią. Dzięki intensywnemu fioletowi zapominamy o tym, że to ciągle część tego samego apartamentu. 

W takim pomieszczeniu nie trzeba się bać łączenia funkcji. Nowoczesne krzesło biurowe i długie blaty wcale nie kłócą się z bliskością zlewu. To kuchnia w wersji biurowej, ale przecież potrzebna tam, gdzie spędzamy co najmniej pół dnia.

Reprezentatywna część pracowni, gdzie na narożnikowej sofie o klasycznej formie można spotkać się z klientem. Ozdobna ściana działowa z motywem drzewa i ciekawe połączenie wnęki sufitowej z surowym elementem na ścianie pokazują grę ozdoby z solidnością.