Dom pełen drewna

Ten zatopiony w drewnie dom wygląda świeżo, ale został wybudowany wiele dekad temu. I jest doskonałym przykładem udanej renowacji. To mrówcza praca, która trwała aż cztery lata. Wyjściowa wizja architekta zobowiązuje także dziś - żeby całość miała ręce i nogi, warto się trzymać nadanego w punkcie wyjścia charakteru. Renowacja była tu jednak głęboka i dotyczyła nie tylko podłóg, płytek, ale także układu niektórych pomieszczeń.

Basen został wybudowany w latach siedemdziesiątych. Ale dziś trzeba było pomyśleć o nim na świeżo. Betonowa płyta i drewniany płot są dobrym tandemem. Taka mieszanka dobrze pasuje do surowego pejzażu, w jakim stoi ten wspaniały dom.

Plot wygląda surowo, ponieważ wzniesiono go z drewna o surowej fakturze. Deski wyglądają tak, jakby były nadpalone. To świetnie koresponduje z zielenią widoczną na horyzoncie.

Co sądzicie o takiej werandzie? Niebanalna, ponieważ pozbawiona charakterystycznych dla takich miejsc ozdób, zyskała bardzo indywidualny urok.

Trudno czymkolwiek zastąpić drewno. Pomalowane, nasączone ciemnym lakierem, nieoheblowane - w każdym wydaniu sprawdza się wyśmienicie. 

Trzeba się trochę napracować, żeby uzyskać tak naturalny efekt! Cementowa misa wielkiej umywali i drewniane bale zamiast taboretów - solidne piękno.

Betonowe stopnie i ścieżka bezpardonowo zakolegowały się z domem o prostej, geometrycznej formie. Takie kształty są dziś obowiązującą modą.

Umiarkowana kolorystyka również w środku pozwala utrzymać zrównoważony, naturalny nastrój. Szarość tylko uwypukla drewnianą głębię. Naturalne dodatki - skóra, drewno, futra są lepiej widoczne w takim kontekście.

Tu zrezygnowano z ekstrawagancji na rzecz solidnego uroku luksusu. To propozycja dla konesera, ale większość z nas chciałaby być jego gościem. Takie meble i kolorystyczne zestawy nie muszą bać się krzykliwej konkurencji przemijających mód.

Ten dom tonie w drewnie. Lśniąca podłoga i surowe, nieregularne deski na ścianie nasycają swoim pięknem całe wnętrze. Wpuśćmy tu jak najwięcej światła. Podbiły mnie proste półki umieszczone wprost w okiennych wnękach.