Nowoczesny apartament

Zapraszam na 200 metrów w najlepszej dzielnicy Sztokholmu: Skeppsholmen. Apartament na poddaszu jest wzbogacony o dwa tarasy na dachu i zapada w pamięci dzięki swojemu niepowtarzalnemu designowi. Centralny punkt stanowi przepastny pokój dzienny. Wyszlifowane, sosnowe podłogi idą ramię w ramię z pomalowanymi na czarno belkami stropowymi. 

duży salon na poddaszu z kominkiem i telewizorem Źródło: Skeppsholmen

Geometria lubi się tutaj zmieniać. Proste rozrzucone po pokoju formy trapezów, kwadratów i prostokątów są nieśmiale przełamane przez prężące się przy telewizorze świeczniki.

apartament_na_poddaszu Źródło: Skeppsholmen

Łazienka jest wyjątkowo, jak na warunki mieszkania, duża. Trochę metrów zabrał jej mrok mebli i podłogi. Ale dzięki temu kąpiel w narożnikowej lampie na podwyższeniu staje się przygodą.

apartament_na_poddaszu Źródło: Skeppsholmen

Najważniejszy jest ten pokój dzienny, który zaprasza do środka bardzo gościnną, ciepłą atmosferą. Kominek i jasne meble proszą, by przysiąść. Jasne ściany podkreślają wszystko, co na nich zawiśnie i wnoszą świeżość.

czerwone hokery w kuchni przy barku nowoczesnej minimalistyczne Źródło: Skeppsholmen

Jadalnia i kuchnia zapraszają soczystą świeżością kolorów. Bordowe hokery, palma, naczynia, a do tego skromny blat, który nie zabiera lekkości białej ścianie.

kuchnia_korytarz z belkami w suficie i barkiem Źródło: Skeppsholmen

Stąd też rozciąga się widok na korytarz., gdzie zakręcone geometrycznie elementy wystroju cieszą nasze oko.

fortepian w jadalni nowoczesnej na poddaszu Źródło: Skeppsholmen

Jadalnia jest tu miejscem wyjątkowym. Skosy sufitu i okno otwierają nam widok na stół. Obok stoi fortepian. Któż z nas nie marzy o kolacji przy muzyce właśnie w takim miejscu..

eleganckie łóżko do sypialni z włochatymi poduchami Źródło: Skeppsholmen

To jedna z trzech sypialni! Baldachim, włochate poduszki i ciekawa lampa tworzą intymny, cięższy, niż w salonie i zmysłowy klimat. Jakie to szczęście, mieć sypialnię z wyjściem na taras.

druga sypialnia na poddaszu obraz na ścianie nad łóżkiem Źródło: Skeppsholmen

Druga sypialnia pozbawiona balkonu cieszy widokiem z okna. Kolorowy obraz przełamuje dominujące, zgaszone kolory otoczenia wprowadzając wewnątrz więcej życia.

pokój dziecka na poddaszu biały Źródło: Skeppsholmen

Pokój dziecka jest wyzuty z kolorów. Skośna ściana nie zniosłaby ciemniejszej barwy. A biel sprawia, że miejsca nie ma zbyt mało. Kolorowe zabawki są tym bardziej widoczne.

elegancki przedpokój w apartamencie na poddaszu Źródło: Skeppsholmen

Szeroki, szykowny korytarz zaskakuje subtelnym nastrojem kontaktu ze sztuką. Designerskie fotele i ciekawe rzeźby w ramkach, które, dzięki lampkom, podkreślają także urok ciekawie zdobionej ściany.