Przestrzeń i światło w Sztokholmie

Ten apartament znajduje się w Sztokholmie, ale moglibyście raczej pomyśleć, że adres jest nowojorski. Przestrzenny, nowoczesny i wysmakowany loft został odnowiony przez pracownię Perjansson. Pokój dzienny połączony z jadalnią i kuchnią, przezroczysta sypialnia, przestronny hall, garderoba i dwie łazienki tworzą wygodną, inspirującą miejscówkę. 

Wąska toaleta jest ciemna, co oczywiście jeszcze ją pomniejsza. Korytarz znów zaprasza jasno do środka.

Podejście do projektowania było tu bardzo odważne. Postawiono na otwartą przestrzeń, śmiałe łączenie kolejnych pomieszczeń.

Pokój dzienny, kuchnia i sypialnia, mimo braku drzwi, są jednak wyraźnie rozdzielone. Dzieje się tak za sprawą inteligentnie stosowanych kolorów, faktur i szkła. Jak wam się podoba makowa parasolka lampy? Genialna, prawda?

Ogromne okna włączają do gry światło. Sypialnia jest oszklona, a odgradzają ją tylko eteryczne zasłonki. Gra czerni i bieli wprowadza napięcie.

Jak widać w sypialni wszystko widać. To nie jest propozycja dla każego, bo przeszkolna sypialnia niekoniecznie pozwoli nam poczuć intymną prywatność.

Kuchnię jasno odgradza stół z krzesłami. W środku zupełnie inne światło i kolory - jasne, ciepłe. 

Kuchnia jest minimalistyczna i nie rozprasza. Ciemne meble rozjaśnia żółtawa przestrzeń między szafkami. Bardzo ciekawe lampy sygnalizują początek strefy jadalni.

Oto druga łazienka, też zbudowana na kontraście. Drobna mozaika pod cienmym prysznicem, a obok śnieżnobiała, wyprana z niuansów szafka z umywalką.