Klitka na Manhattanie

Co zrobić, jeśli musimy zmieścić całe nasze życie w nieżyciowo małej kawalerce? Cóż, najlepiej... mieć dobry pomysł. Mieszkaniec tej klitki na nowojorskim Manhattanie postanowił oddać sprawy w dobre ręce. Oto, co przygotowała dla niego pracownia Normal Projects.

pomysl_na_kawalerke funkcjonalną Źródło: Normal Projects

Kolorystyka tego pokoju pozwala nieco powiększyć metraż. Nie musimy się bać nawet bardzo ciemnych mebli, jeśli tylko zrównoważymy je dawką naturalnego światła. 

wyjmowane z szafy łóżko Źródło: Normal Projects

A oto pierwsze zaskoczenie. Niebieska szafa nie bez powodu jest tak wielka. W środku schowane jest łóżko zaopatrzone nawet w szafkę. W ciągu dnia, w pozycji pionowej, chowa się za  drzwiami.

kawalerka łózko wyjmowane z szafy Źródło: Normal Projects

Szafa jest tak sprytnie pomyślana, że możemy nawet odgrodzić się od okna - niebieskie drzwi stłumią światło. Jeśli mamy mało miejsca, nie uznajemy kompromisów. Ta szafa rozwiązuje mnóstwo problemów.

kącik do pracy w małej kawalerce Źródło: Normal Projects

W bocznej części szafy zaczyna się już... pokój dzienny. Ustawione w rogu, kolorowe krzesła i sofa potrzebują dopełnienia w postacji skromnych półek na książki.

pomysl_na_kawalerke dla studenta z rozkładanymi meblami Źródło: Normal Projects

Szafa może i jest duża, ale zarazem wąska i zostawia sporo miejsca na środku pokoju. Zlokalizowany w tle aneks kuchenny z małą jadalnią to świetny pomysł.

kawalerka dla studenta meble rozkładane funkcjonalne Źródło: Normal Projects

Czas na kolejne możliwości niebieskiej szafy. Kryje w sobie rozkładany stolik i barek. Podczas małych prywatek - rzecz nieoceniona.

stół barek w kawalerce dla studenta kuchnia Źródło: Normal Projects

Drugi koniec szafy tworzy naturalną wnękę, która pozwala ukryć część kuchennych przedmiotów. Proste półki na piecem to wszystko, na co możemy sobie pozwolić na tak małej przestrzeni. Wysokie krzesła pasują do młodzieżowego charakteru tego mieszkania.

kuchnia w małej kawalerce dla studenta wysuwana Źródło: Normal Projects

Kuchenna wnęka odróżnia się ceglastą ścianą pomalowaną na biało. Wspaniale wypada też obecność lśniących, czerwonych drzwiczek zakrywających półkę.

Rozkładane meble do mieszkania dla studenta kawalerki Źródło: Normal Projects

Największa bohaterka kawalerki w stanie wyjściowym wygląda właśnie tak. Niepozornie, a ile kryje w środku!