Ciekawe kuchnie od Alno

Marecucina to sztandarowy projekt niemieckiej pracowni Alno. W 2010 roku kuchenna lada w formie łodzi wywołała poruszenie i zgarnęła prestiżowe nagrody. Dziś nic nie traci ze swego rewolucyjnego uroku. Rzućcie okiem także na inne propozycje Alno.

Kuchnia jak statek fajna śmieszna nowoczesna morska Źródło: Alno

Marecucina, czyli dosłownie morska kuchnia, to prawdziwy unikat. Konsekwencja, z jaką stworzono tematyczną zabudowę imponuje. Ogromna lada wygląda jak łódź, a wspaniały okap przypomina żagiel. 

kuchnia_ze_statkiem morska nowoczesny projekt Źródło: Alno

Marecucina niejedną ma twarz. Kuchnia jest zaopatrzona we wspaniały system świateł. Umieszczone pod ladą lampy dają, wpadający w fiolet, odcień. Żółty akcent dopełnia wspaniały efekt.

kuchnia_ze_statkiem ujęcie z boku Źródło: Alno

Widziana z przodu ta lada raczej nie przypomina samej siebie. Doceniacie precyzję, z jaką Alno podchodzi do tematu? Marecucina jest minimalistyczna, w jej przypadku największą siłą jest nietypowa forma.

szafka w kuchni łódce wysuwana narożna Źródło: Alno

Ta kuchnia nie każe nam wybierać między pięknem a wygodą. Potężna łódź ma miejsce na przepastne szuflady. Zmieścicie w nich nawet największy zestaw garnków.

kuchnia_retro rustykalna z łupkiem na ścianie Źródło: Alno

A oto rustykalny ukłon niemieckiej pracowni. Surowa ściana idealnie komponuje się z meblami stylizowanymi na estetykę rustykalną. Delikatne kolumienki, subtelne inkrustacje i drewniane deski podłogowe tworzą wyważoną całość pasującą nawet do nowoczesnego domu.

duża przestronna biała kuchnia z szarą ścianą i jadalnią Źródło: Alno

Alno w wersji nowoczesnego minimalizmu postawił na dziewiczą biel. Kuchnia skąpana w naturalnym świetle jest czysta i uosabia spokojne piękno. Prosta zabudowa i wkomponowana w całość jadalnia witają nas świeżością.