Kuchnie według włoskiego Elmar

Kuchnie Elmar mają w sobie coś. Coś wyjątkowego. Czasem rzucam okiem na ich katalog w oczekiwaniu na nowości. Wariacje są różne, ale myśl przewodnia zawsze ta sama: poszukiwanie harmonii. Sami piszą, że ich misją jest nie tylko tworzenie wnętrz. Ich misją jest tworzenie harmonijnych wnętrz, ponieważ harmonia ma w sobie głębokie znaczenie, punkt ciężkości, jest w niej coś z samej istoty człowieka. Dążę do niej, a Elmar w tym pomaga.

kuchnia_kontrastu duża z białym okapem i ciemnymi szafkami Źródło: Elmar

Jest coś męskiego w tym kontraście doprowadzonym do granic... podłogi. Lśniące bielą deski, ociekający nią sufit, a pośrodku zdecydowana, solidna kuchnia.

kuchnia_kontrastu czarna minimalistyczna otwarta Źródło: Elmar

Urzekła mnie ta gra ciężkości z lekkością. Masywny prostokąt lampy z okapem jest cylindrem dominującym nad całością. Ale meble są tak dobrze rozmieszczone, że ów cylinder nie przytłacza. Lekkość krzeseł tworzy kontrapunkt.

duza_kuchnia nowoczesna prosta ciemnobrązowa z bielą Źródło: Elmar

Skupiam się tu na meblach. Bo nic mnie nie rozprasza. Nie wiem jak wy, ale dawno nie widziałam kuchennych mebli złożonych z tak wielkich, niezmąconych elementów.

lsniaca_kuchnia biała skandynawska minimalistyczna Źródło: Elmar

Elmar nie stosują rozwiązań połowicznych. Jeśli kuchnia ma lśnić, to lśni cała. Przepiękna równowaga białej zabudowy z ciemniejszymi o ton szafkami urzeka. Podobnie jak równoważąca blask matowa, minimalistyczna lampa.

kuchnia_biala z czerwonymi różowymi dodatkami Źródło: Elmar

Mistrzowskich proporcji i umiejętności stawiania akcentów ludziom z Elmar może pozazdrościć nawet malarz i rzeźbiarz. Czerwień zostawiła tu znaczące ślady, a najbardziej zachwyca mnie orientalny wzór na szafce. No i te krzesła o doskonałej formie. 

kuchnia_przytulna do małego mieszkania biała z wyspą Źródło: Elmar

I na koniec ta kuchnia Elmar, która wydaje się ich wariacją na temat stylu... rustykalnego. Spójrzcie jeszcze raz. Pozbawiona okuć, sztukaterii, słodkich rzeźbień, dzięki odpowiedniemu połączeniu kolorów ta kuchnia sprawia jednak wrażenie przytulności przywodzącej na pamięć dzieciństwo.