Wykorzystać możliwości poddasza

Mieszkanie na poddaszu nie jest łatwo urządzić. Skośne ściany podobają się gościom, ale mieszkańcy wiedzą, że sensowne wykorzystanie ich wymaga niezłej gimnastyki. Skosy odbierają nam miejsce i sprawiają, że wiele mebli nie da się w mieszkaniu postawić. Tym bardziej zachwyca koncepcja L4 World, której realizacja dowodzi: skośne ściany mogą być błogosławieństwem, a nie przekleństwem.

sprytne_zabiegi_z_poddaszem Źródło: L4 World

Białe ściany są wtępem do zabaw z przestrzenią. Ozdobne kolumny są sprytnym pomysłem na dodanie niskiemu pomieszczeniu wertykalnego rozmachu. Półka okalająca pokój służy jako ciekawie usytuowane miejsce na ozdoby.

sprytne_zabiegi_z_poddaszem Źródło: L4 World

Ogromne okna wpuszczają dużo światła i wodzą nasze spojrzenie aż do sufitu. Naturalne światło podkreśla fakturę cegieł i drewna podłogowego.

klasyczna mała kuchnia z oknem na poddaszu Źródło: L4 World

Nieskazitelna biel pozwala ścianom połączyć się w jedno z sufitem i przez to powiększyć przestrzeń. Wąskie okno jest usytuowane dokładnie nad zlewem. Widzieliście kiedyś taką kuchnię?

klasyczne poddasze z wygodnymi fotelami Źródło: L4 World

Sprytne i piękne smukłe, stojące lampy przekształcają ciemny kąt w spokojną strefę relaksu. Kuliste klosze przyciągają wzrok i sączą światło w dyskretny sposób. Genialne są te nieskończenie miękkie pufy-fotele. Nic tu nie kole wzroku.

czarne kolumny na poddaszu klasyczne wykończenie Źródło: L4 World

Doskonałym pomysłem było podkreślenie naturalnego piękna skośnego dachu drewnianymi deskami w ciemnym kolorze. Ciekawie łączy się to z białą ścianą i czerwonymi cegłami. Jasne meble naturalnie wydzielają osobne strefy.

ceglane ściany na poddaszu i białe ściany w klasycznym apartamencie Źródło: L4 World

Niskie meble są najkorzystniejsze dla pomieszczeń ze skośnym dachem. Pozwalają oszukać nieco zmysły i nie przypominają, że w górę miejsca jest tu niewiele.