Dom w stylu n-design

Krakowsko-warszawski N-Design to pracownia dla miłośników odważnych i nowoczesnych wnętrz. Solidne podejście do tematu zapewnia piorunujący efekt. Zaprojektowane przez tę pracownię domy i mieszkania uosabiają pozbawione kompleksów zrozumienie potrzeb współczesnej klasy średniej.

Własne cztery ściany mają być nie tylko enklawą, ale też miejscem estetycznych podniet. W N-Design Taki efekt udaje się osiągnąć dzięki łączeniu drewna, kamienia i szkła oraz pieczołowitemu traktowaniu oświetlenia. Ma ono spełniać zarazem funkcję estetyczną: budować nastrój, podkreślać użyte materiały, akcentować piękne detale, które mogłyby zginąć w kontekście całości.

Ten dom w Julianowie zachwyca nowoczesną interpretacją odwiecznego surowca: drewna. Egzotyczne panele i gładka obudowa mebli wprowadzają ciemną, inspirującą tonację. Odważne wykorzystanie nieszablonowych kolorów (na przykład tapeta) i odważnych form, na przykład płytek w nietypowych kształtach sprawia, że ten dom wydaje się idealnym miejscem zamieszkania młodych, przebojowych i dynamicznych ludzi. Sięganie po odważne projekty (spójrzcie choćby na krzesła w jadalni) wcale nie wyklucza zastosowania spokojnego stylu eko (zestawy wypoczynkowy w pokoju dziennym). Wysoka jakość użytych materiałów jest tu widoczna jak na dłoni. Poszczególne pomieszczenia usosabiają przeznaczony im charakter: sypialnia jest intymna i zmysłowa, pokój dziecka to beztroska i radość. 

nowoczesna kuchnia z jadalnia z czarnymi gołymi krzesłami Źródło: n-design

Ta jadalnia z kuchnią jest najmocniejszym elementem całego domu. Królestwo ciemnego drewna i niewstydzącym się swego bogactwa rysunku nadaje ton. W przestrzeni mnóstwo się dzieje. Ściana jest zarazem kulistą obudową schodów. W jadalni mamy dwa bieguny: biały blat wyspy świetnie połączony z metalowym okapem. I ociekający czernią blat drewnianego stołu. Krzesła? Można tylko pozazdrościć.

ozdoby_roslinne Źródło: n-design

Półkolista wnęka stała się schronieniem dla zielonych pędów. Zaskakuje wielka żarówka bez klosza. Kwiaty świetnie pasują do ciemnego drewna. 

ekscytacje_w_jadalni Źródło: n-design

Japońskie naczynia z amarantowej barwie doskonale sprawdzą się na pokrytym lśniącą czernią stole. Ich forma jest tu znacznie bardziej "na miejscu" niż banalne talerze śniadaniowe. Posiłek w tym miejscu musi być przygodą. 

drewno_laczy Źródło: n-design

Zunifikowana drewnem o bardzo dynamicznej fakturze przestrzeń jest usiana niespodziankami. Z krętych schodów mamy widok na wyciszoną strefę odpoczynku i dodającą energii płaszczyznę jadalni i kuchni. Wielkie rolety rzymskie są niezmiennie pięknym przyjacielem drewna.

jasny_salon Źródło: n-design

Salon wydziela zupełnie inną strefę. Jasne, miękkie fotele w sąsiedztwie białych ścian i estetycznych rolet rzymskich na chwilę "wyłączają" bardziej intensywny klimat całego domu. Przestrzeń prawdziwego odpoczynku.

lazienka_szkla_i_drewna Źródło: n-design

Wzorcowe połączenie szkła z drewnem. Ogromna przestrzeń do porannego prysznica i czystość pozbawiona nudy.

zielona mozaika w łazience i karton gipsowa ścianka Źródło: n-design

Krzykliwa i hipnotyczna łazienka. Piorunujący efekt robi połączenie "ruszających się" płytek i geometrycznie wyciętej wanny. Lampki doświetlają drewniany panel.

nowoczesna_lazienka Źródło: n-design

Tak ciemne drewno mogłoby przytłaczać. W łazience zostało rozjaśnione białymi płytkami o bardzo ciekawym kształcie. Nietypowo usytuowana umywalka o bardzo nowoczesnej formie inaczej, niż zwyke w łazienkach, zeszła na drugi plan.

nowoczesne_biuro Źródło: n-design

Widowiskowe drewno dynamicznie wchodzi w reakcję z niespotykanym kolorem tapety. Sąsiedztwo czarnej szafy dodaje pikanterii. To mała, ale ciekawa domowa pracownia.

dziecko_w_modnym_domu z niebieską tapetą w kwiaty Źródło: n-design

Wyściełany miękką wykładziną pokój dziecka to jego królestwo i w tej przestrzeni obowiązujące w całym mieszkaniu trendy ustępują miejsca. Najważniejsze są tu potrzeby malucha. 

nowoczesna_sypialnia Źródło: n-design

Teraz wszystko jasne: to łóżko jest naprawdę sporych rozmiarów. Kolor, w jakim skąpana jest sypialnia, pomaga się wyciszyć, jest nastrojowy i apetyczny.

nowoczesna_sypialnia Źródło: n-design

Oto, jak osiągnąć efekt zdobniczej obfitości bez nadmiaru elementów. Sypialnia tonie w czekoladzie, a zamieszanie zapewniają wzory na tapecie i miękkie panele zagłówka.