Nowoczesne mieszkanie od Noomo

Tworzenie obiektów architektonicznych oraz projetkowanie wnętrz mieszkalnyc i użyteczności publicznej to domena warszawskiej pracowni Noomo. Jej właścicielki chcą dać klientowi więcej, niż on sam oczekuje, a więc wyjść od intuicji laika i odczytać je poprzez doświadczenie praktyka i profesjonalisty. Noomo stawia na ścisły kontakt z klientem, koncepcja jest tworzona między innymi na podstawie ankiety projektowej, która pozwala szczegółoto odczytać intencje klienta. Projektantki, które założyły Noomo, zapewniają, że mają swoje, sprawdzone ekipy wykonawcze, co z punktu widzenia klienta jest na pewno sporym ułatwieniem. Proponują cztery typy projektów: podstawowy, szczegółowy, z nadzorem autorskim i pod klucz. Specjalna porównywarka projektów pozwala już na etapie oglądania strony uściślić nasze potrzeby i nazwać oczekiwania w języku Noomo.

Zrealizowane przez Noomo projekty to wnętrza nowoczesne, dynamiczne, adresowane zdecydowanie do klasy średniej w dużych miastach. Autorki lubią łączyć szkło ze stalą, chętnie sięgają po intensywne kolory, ale doceniają też siłę drewna i bieli. Noomo może okazać się idealne dla tych, którzy w swoim mieszkaniu lub domu chcą połączyć nowoczesność z jak największą dawką przestrzeni. Noomo nie tworzy klitek, projektuje domy pełne oddechu.

Projekt, który przedstawiamy, to 140-metrowy apartament na ul. Bruna w Warszawie. Spaja go eksponowana obecność egzotycznego drewna o wysokim połysku i dominująca mieszanka brązu z odcieniami kremu. Silnie zaznaczone są czerwone akcenty. Szczególnie warto zwrócić to łazienkę i toaletę, w których ogromną rolę odgrywa drobna mozaika i bardzo oryginalny system szafek. Mamy tu otwartą przestrzeń, umiarkowanie w kwestii ozdób i sporo wygodnych zakątków. Mała jadalnia ustępuje miejsca wielkiemu, wygodnemu salonowi.

mieszkanie_dla_mieszczucha Źródło: noomo

Umiarkowanie nowoczesne, po prostu wygodne pomysły są przez nas najchętniej doceniane. Duży, klasyczny narożnik ze skóry, stolik ze szklanym blatem, który pozwala oszczędziś miejce tworzą harmonijny nastrój.

mieszkanie_dla_mieszczucha Źródło: noomo

Ciemne donice z czerwonymi kwiatami, a nad nimi wąskie lampki to świetny pomysł na dekorację. Do tego dodajmy figurki z Azji i mamy już osobisty akcent.

mieszkanie_dla_mieszczucha Źródło: noomo

Salon otwiera się na światło. Ciekawym pomysłem jest pokrycie ściany panelami matowego szkła, które dodatkowo absorbuje promienie zza okna.

mieszkanie_dla_mieszczucha Źródło: noomo

Kuchnia otwiera się na salon. Jej czerwone meble lśnią i łączą się z białą kolumną, która stanowi symboliczną granicę między strefami.

mieszkanie_dla_mieszczucha Źródło: noomo

Tyle miejsca wystarczy, żeby wygodnie zjeść. Jadalnia nie zburzyła w żaden sposób charakteru całego pokoju, jest tylko symbolicznie zaznaczona.

mieszkanie_dla_mieszczucha Źródło: noomo

Przejściowy charakter kuchni podkreśla zamontowanie pieca i mikrofalówki w dzielącej dwie strefy, białej kolumnie.

mieszkanie_dla_mieszczucha Źródło: noomo

Drobna mozaika jest bardzo dynamiczna. Zaskakująca jest szklana ściana między łazienką a salonem. Zmatowione szkło pozwala widzieć kształty kwiatów i lamp, ale jednocześnie pozostajemy niewidoczni.

mieszkanie_dla_mieszczucha Źródło: noomo

Wielkie lustro, szafka na całą długość ściany, ale nowocześnie minimalistyczna - takie łazienki są dziś na topie. Motyw matowego szkła także tu się potwarza: w bardzo estetycznej kabinie prysznicowej.

mieszkanie_dla_mieszczucha Źródło: noomo

Toaletę buduje pełne dramatyzmu egzotycne drewno o mocnym rysunku. Przeplatanie pionowych i poziomych linii jest wielką ozdobą. Zaskakują szafki ukryte w tym panelu.