Designerskie 33 metry Lehmann Design

Lehmann Design są na rynku od roku 2001 i w tym czasie zrealizowali ponad 50 projektów mieszkań i domów, a obok tego wnętrza sklepów, restauracji, hoteli, a nawet przedszkola. Stawiają na ścisłą współpracę z klientem, dzięki czemu przyszli mieszkańcy mają wpływ na ostateczny kształt i zarazem uczą się projektowania. Lehmann Design wyręcza klientów jako inwestor zastępczy, czyli bierze na siebie załatwianie bieżących spraw i kontakty z wykonawcami. Kto raz budował lub remontował ten wie, że to spora ulga. Stawiają na zlecenia wokół Warszawy, ale deklarują także gotowość podjęcia ciekawych wyzwań w innych miejscach.

Po zreazliowanych przez Lehmann Design projektach widać, że to pracownia naprawdę otwarta na indywidualne potrzeby klientów. Mają na swoim koncie nowoczesne, modne, ale dalekie od sztampy i banału wnętrza. Obok tego przygotowali także koncepcję rustykalnego domu dla 4-osobowej rodziny, gdzie zamiłowanie do przeszłości znajduje spełnienie w połączeniu stylu rustykalnego z inspiracjami prowansalskimi. Sprawdzili się w projektach dla przestrzeni komercyjnych, tworząc wygodną przestrzeń dla sklepu zoologicznego. 

33-metrowe mieszkanie przy Polach Mokotowskich jest zaprojektowane dla singla. Przy tak skromnym metrażu celem nadrzędnym jest całkowite otwarte przestrzeni i dodanie centymetrów tam, gdzie to możliwe. Wykorzystano chwyty dozwolone w takich przypadkach: malutki aneks kuchenny, szklane drzwi, szafy wnękowe pozwalają oszukać nieco oko i pozostawić przestrzeń niczym nie wypełnioną. W tym wszystkim rozgościł się jednak śmiały design, który jest bardzo osobistym akcentem. Widać, że to mieszkanie ma duszę.

nowoczesna_kawalerka Źródło: Lehmann Design

Biel i lśniące powierzchnie powiększają przestrzeń i dobrze komponują się z prostym, nowoczesnym designem.

nowoczesna_kawalerka Źródło: Lehmann Design

Designerskie krzesła Orbit, zielone wstawki i ciepły, teakowy parkiet w całym mieszkaniu ocieplają.

nowoczesna_kawalerka Źródło: Lehmann Design

Reżim bieli czyni kolorowe dodatki lepiej widocznymi. 

nowoczesna_kawalerka Źródło: Lehmann Design

W surowym kontekście skromne roślinne dodatki robią duże wrażenie.

nowoczesna_kawalerka Źródło: Lehmann Design

Ceramika Duravit ma pożądaną tu prostotę, a ściany - surowość, która jest bardziej oryginalna, niż najmodniejsze płytki.

nowoczesna_kawalerka Źródło: Lehmann Design

Betonowe wstawki chłodzą szorstkością i absorbują roślinne sąsiedztwo.

nowoczesna_kawalerka Źródło: Lehmann Design

Szklane drzwi kabiny prysznicowej to gra z przestrzenią. Ciepły kolor płytek ujarzmił betonowy chłód.