Minimalistyczny styl od Hola Design

Poszukując projektantów wnętrz, warto rozglądać się za takimi, którzy mają już spore doświadczenie na rynku. Debiutanci mogą nas oczywiście zaskoczyć, każdy przecież musiał kiedyś zacząć. Ale bezpieczniej polegać na ludziach, których najlepszą rekomendacją są zrealizowane już projekty.

Warszawska Hola-Design ma na swoim koncie udane wnętrza willi, mieszkań, spa, klubów fitness, sklepów i modnych, stołecznych restauracji. Zrealizowane przez nich projekty emanują wygodną nowoczesnością. Widać, że ciąle podglądający nowe trendy architekci nie boją się sięgania po ciekawe, niekoniecznie utarte już rozwiązania. Żywe kolory, nowoczesny design mebli, minimalizm lub kolorystyka oparta na kontraście - tak urządzone przestrzenie bez kompleksów wkraczają w epokę nowoczesności.W Hola Desing deklarują indywidualne podejście do każdego klienta. Jeśli spojrzeć na realizację, trzeba uwierzyć, że faktycznie tak jest. Co ważne, zrealizowane wnętrza są wyjątkowo spójne i przygotowane z pomysłem, konkretną klamrą, która spaja całość. Może to być motyw kolorystyczny, określony, dominujący materiał lub element umeblowania.

Poniżej zobaczycie zrealizowane przez Hola Desing mieszkanie w Legionowie. Minimalistyczne przestrzenie wyróżnia ciepło zapewnione przez obfitą obecność jasnego drewna. W połączeniu z białymi ścianami i bardzo oszczędnym zdobieniem, to mieszkanie nabiera życia i przyjaznego charakteru. Zamiast dodatkowych ozdób typu obrazy, rzeźby, drobne pamiątki, mieszkanie nasyca się urokiem nowoczesnego sprzętu albo efektowną formą lamp i mebli. 

podloga_z_drewna Źródło: HoLa design

 

Tu dokładnie widać na czym polega zaplanowane z premedytacją rozszerzanie przestrzeni w mieszkaniu. Zamiast drzwi mamy unifikującą całość, jasną, piękną podłogę. Eleganckim meblom daleko do jakiejkolwiek pompatyczności.

 

salon_w_mieszkaniu Źródło: HoLa design

Telewizor i kino domowe zostały wbudowane w ścianę. Stojące głośniki mają minimalistyczną formę. W tej przestrzeni największą zdobniczą gwiazdą jest szklana lampa.

nowoczesny_salon Źródło: HoLa design

W tej oszczędnej przestrzeni jesienny obraz robi piorunujące wrażenie. Salon otwiera przed wchodzącym dobrze zorganizowaną, wyciszoną przestrzeń.

domowe_biuro Źródło: HoLa design

Obok salonu udało się zaprojektować biuro. Pomieszczeń nie odgradzają drzwi. Dobrze zaplanowane ściany i szafki w naturalny sposób tworzą różne strefy. 

nowoczesna_jadalnia Źródło: HoLa design

Jadalnia łączy się z aneksem dzięki małej wyspie w okapem. Różnorodność użytego drewna (podłoga, ściany, stół) wprowadza element zdobniczy. Delikatnie dozowane akcenty czerwieni robią mocne wrażenie.

kuchnia_z_drewnem Źródło: HoLa design

Łazienka wykorzystuje to, co dziś jest na topie. Zamiast mosiężnych uchwytów, mamy więc lśniące, całkowicie gładkie fronty. Cała zabudowa stanowi spójną całość. 

nowoczesna_sypialnia Źródło: HoLa design

Sypialnię oddzielają od jadalni przesuwne drzwi z przyciemnianego szkła. Ascetyczne wręcz meble pozwalają oku skupić się na ogólnej atmosferze ciepłego komfortu.

dekorowanie_drewnem Źródło: HoLa design

Przyjemny dyktat drewna i sposób, w jaki w różnych konfiguracjach się pojawia dobitnie pokazuje, że mieszkanie zostało zaprojektowane jako koncepcyjna całość. Blat, wąskie wstawki w szafie typu komandor - drewno nie daje o sobie zapomnieć.

lazienka_z_drewnem Źródło: HoLa design

Jasne barwy rozszerzają pomieszczenie o pozornie trudnym kształcie prostokąta. Duża przestrzeń dla prysznica zapewnia komfort. A estetycznie takie rozwiązanie jest chyba najkorzystniejsze.

lazienka_z_drewnem Źródło: HoLa design

Wszechobecne drewno widać także w łazience. Dużych rozmiarów, ciemnopopielate płytki są dobrym łącznikiem między jasnym brązem, a bielą ceramiki. Kopulasta muszka klozetowa, zaokrąglony zlew - to świetne pomysły na zapewnienie obowiązującej w całym mieszkaniu atmosfery przytulności. Efektowna lampa jest kolejnym wspólnym mianownikiem tego mieszkania.