Japońska wersja kuchni

Kto z nas nie marzy o tym, żeby oderwać się trochę od codzienności, zamknąć w granicach własnego królestwa. Japońska stylistyka od zawsze pociągała nas swoją prostotą, naturalnością, blaskiem dobrych materiałów i fascynującą harmonią. Oto kilka propozycji japońskiego designu w kuchni.

żółta japońska kuchnia z jadalnią Źródło: Toyo Kitchen

 Kuchnia niczym księżyc wyłania się spośród otaczającego mroku. Przyciąga gościa na ciepły posiłek. Japońskie kuchnie mają jednak wiele odsłon... 

ozdobna kuchnia czarna japońska modna art deco Źródło: Toyo Kitchen

Oto mroczna asceza, ale nie mam wrażenia, że ta kuchnia jest ponura lub depresyjna. Wręcz przeciwnie: mrok jest doskonale rozbudzony piękną lampą, która zmiękczy nawet najbardziej surowego krytyka.

Charakterystyczne dla stylu proste linie i nietypowa ozdoba - obraz - sprawiają, że to naprawdę bardzo oryginalna kuchnia.

drewniany dom a w nim japońska kuchnia Źródło: Toyo Kitchen

To już wersja bardzo swojska. Jeśli japoński styl kojarzy się wam z naturalnością, to na pewno zakochacie się w tej propozycji. Pachnące świeżością i naturalnością drewno jest tu niekwestionowanym królem. Prostota nie potrzebuje dodatków. 

japońska kuchnia nowoczesna projekt wnętrza szafek kuchennych Źródło: Toyo Kitchen

Japoński styl charakteryzują proste linie pozbawione nadmiernych ornamentów. Tu widak, ile dynamizmu mogą wnieść w proste wnętrze. Kuchnia wydaje się wam nieco surowa? Mam wrażenie, że drewniana podłoga i podpora na środku kuchni wnoszą sporo domowego ciepła.

orientalne_pomysly na kuchnię po japońsku Źródło: Toyo Kitchen

Mrok i dialog ciemnych, głębokich kolorów przy jednoczesnej rezygnacji z charakterystycznej dla kuchni obfitości przedmiotów budują bardzo zmysłową kuchnię.

orientalna japońska kuchnia projekt szafku wyspa Źródło: Toyo Kitchen

A oto propozycja, która może wam przypominać styl Karima Rashida. Dzika kolorystyka ujęta w kontury surowych linii daje ciekawy, energetyczny efekt.

orientalne_pomysly na kuchnię po japońsku Źródło: Toyo Kitchen

A oto kuchnia - oaza prywatności. Skarb naturalny, jakim jest bliskość zieleni za oknem, podkreśla wycofany urok kuchni. Dyskretna biel wchłonęła ciepły brąz drewnianej podłogi. Prostota tych szafek rekompensuje ich znaczny rozmiar.

funkcjonalna japońska kuchnia  w pokoju projekt Źródło: Toyo Kitchen

Funkcjonalnośc dla Japończyków to pełny i łatwy dostęp. Kuchnia na środku pokoju wzbudza nie małe kontrowersje. Jednak biorąc pod uwagę perfekcjonizm japończyków w przygotowywaniu posiłków i utrzymywaniu czystości, wnioskuję, że kuchnia na środku salonu to pomysł idealny.

dekoracyjna industrialna świecąca kuchnia ze srebrną mozaiką i szafkami Źródło: Toyo Kitchen

Kobiety kochają diamenty. Ta kuchnia lśni jak nie jeden z nich. Dekoracyjny styl połączony z undustrialnym otoczeniem to mocna strona projektów Toyo kitchen.

japońskie mieszkanie kuchnia z jadalnią Źródło: Toyo Kitchen

Zajrzyjmy do japońskiego mieszkania. Nie jest tuże, wydawałoby się lekko surowe, a zarazem ozdobne. To dość ciekawy klimat wnętrza, który bazuje na kontrastach..

tradycyjna rustykalna japońska kuchnia na stole Źródło: Toyo Kitchen

Trandycyjny styl w japońskim design też odnajduje swoich zwolenników. Prostota dodania poszczególnych elementów zachwyca.