Łóżka piętrowe w różnych odsłonach

Łóżka piętrowe wiecznie żywe. Ale już w nowym wcieleniu. Dziś, jak zawsze, ratują przed deficytem przestrzeni. Ale pozwalają też wygodnie zorganizować pokój nastolatka. Zobaczcie kolekcję Tiramolla od Tumidei.

łóżka na szafkach wysokie w małym pokoju nastolatków młodzieżowym Źródło: Tiramolla

Łóżka piętrowe dziś wcale nie muszą być... piętrowe. Tu zmieściły się dwa, ale obok siebie. Do każdego prowadzą schody, a rozdziela je podwójne biurko.

młodzieżowy pokój z piętrowymi łóżkami Źródło: Tiramolla

To cała koncepcja pokoju, który w jednym kącie mieści dwa łóżka, wygodne biurko i sporo półek. Rodzeństwo jest przedzielone różnicą wysokości. Nasze dzieci to docenią, bo nie będą zaglądać sobie w książki. Świetny pomysł na biurko na podwyższeniu.

lozka_pietrowe pokój chłopców nastolatków mały Źródło: Tiramolla

Nowatorskie podejście do tematu poszerza granice. Dwa niewielkie łóżka są pomysłowo rozlokowane. Pod nimi przestrzeń do zabawy, a zmieściły się przecież także aż dwa biurka.

biurko na podeście mały pokój dziewczynki urządzony różowy Źródło: Tiramolla

Zobaczcie kolejny sprytny pomysł. W tym pokoju nastolatki łóżko chowa się pod podestem z biurkiem. To sprytne rozwiązanie powiększa, nieduży zresztą pokój dwókrotnie.

Poniżej podobna koncepcja z innym rozkładem mebli.

projekt małego pokoju dziewczynki nastolatki Źródło: Tiramolla
łóżko i burko na podeście ergonomiczny pokój mały projekt Źródło: Tiramolla

Cała zabawa kryje się w tym, że przestrzeń nad standardowym łóżkiem jest nieużywana. Jeśli łóżko będzie na podeście, a pod nim umieścimy szafki oszczędzimy miejsce. 

Poniżej ten sam pomysł wcielony w pokoju rodzeństwa.

Niebieski mały pokój chłopców z łóżkami na podeście Źródło: Tiramolla