Szklany dom w Malibu

Ten niezwykły dom stoi w Malibu w Kalifornii. Architektura jest tu inspirowana przestrzenią, jaka otacza dom. Wnętrze pozwala oddychać głęboko i poraża wysmakowaną równowagą. Projektanci postawili na wyraźne linie i duże przedmioty, które współgrają z imponującym metrażem.

Zaprojektowanie szklanych, przezroczystych schodów i windy było największym wyzwaniem. W dużej mierze ten właśnie element zdecydował o koncepcji całości i wymusił pozostawienie niepodzielonej przestrzeni w salonie zintegrowanym z innymi pomieszczeniami.

Niespotykana obfitość szkła. Pokój na piętrze nie jest odgrodzony od reszty domu ścianą. Przeciwnie, szkło zaprasza nasz wzrok na górę. Zamiast podziału - architektoniczna jedność.

Jeśli jesteśmy posiadaczami czegoś oryginalnego, nie chowajmy tego w natłoku ozdób. Piękne, kolorowe obrazy tylko zyskują na bieli ścian i umiarze w kwestii ozdób.

Kamień, zamsz, szkło, metal i skóra - te materiały dominują w całym wnętrzu. Ich klasyczne piękno zawsze wygra w starciu z imitacją.

Dodatki zdobiące ten dom zostały wyszukane na nowojorskich aukcjach i w sklepach z antykami. Plakaty to nie tanie repliki, tylko autorskie egzemplarze ikon pop-art.

Równowaga i harmonia - z nich nie warto rezygnować, jeśli mamy tak wielkie pole do popisu. Przewaga bieli tym skuteczniej zaprasza barwne elementy do rozbudzenia wyobraźni mieszkańców.

Ogromne wazony to połączenie pięknej formy z ciekawym kolorem. Takie dodatki pasują do przestrzennego i nasyconego kolorem salonu.

Ten dom nie znosi ozdób produkowanych seryjnie. Kolekcja gitar wynika z zainteresowań mieszkańców. Zwykły śmiertelnik nie może się pochwalić taką serią.

Winda w środku domu? Tego jeszcze nie było. Zaprojektowanie jej było prawdziwym wyzwaniem. Ale konstrukcja ze szkła kusi lekkością. Zobaczcie otaczające windę szklane, przezroczyste schody. Czy można być bardziej litościwym dla przestrzeni?