Skandynawska nietuzinkowa chatka

Oto spełnienie marzeń o ucieczce od cywilizacji. Para projektantów stworzyła wymarzony dom dla tych, którzy są zmęczeni ludźmi, miastem i hałasem. Usytuowany w odległym zakątku Norwergii, ten dom miał idealnie wtopić się w swoje bajkowo niewinne, sennie nostalgiczne otoczenie. Nie wątpię, że ekspertom z pracowni Eliot and Alexandra Drangle to się udało. A jak wy to oceniacie?

norweska_chatka dom w skandynawskim stylu Źródło: Alex and Drangle

Pusta, pozbawione śladów ludzkiej ingerencji przestrzeń niektórych przeraża. Ale coraz więcej mieszczuchów marzy o takiej właśnie wyspie całkowitej izolacji, spokoju i powrotu do natury. 

norweska jadalnia przestronna duża niebieska aranżacje wnętrz Źródło: Alex and Drangle

W tym domu raziłyby nowoczesne, krzykliwe meble. Najważniejszy jest tu spokój i opanowanie. Takiemu efektowi służą wyciszone, jasne kolory.

kolor ścian skandynawski wystrój wnętrz błękit Źródło: Alex and Drangle

Jak oni to robią, ci Skandynawowie? Zadajecie sobie czasem to pytanie? Bo ja często. Szczególnie, kiedy patrzę na geniusz tej estetycznej prostoty: surowe drewno, prymitywne płótno. A za ten komplet wielu dałoby się pokroić.

pokój dzienny salon norweski z dużymi oknami i widokiem na morze Źródło: Alex and Drangle

Kto powiedział, że salon zawsze potrzebuje wystawnej sofy i foteli. Drewniane, dobrze zaprojektowane krzesła mogą być równie wygodne.

norweska sypialnia dziecięca wystrój błękitny kolor ścian minimalizm Źródło: Alex and Drangle

Senne marzenie dotyczy także dziecięcego pokoju. W skandynawskiej oazie prywatności można zrezygnować z seryjnie wytwarzanych zabawek. W spokojnym otoczeniu rozrywką dla oka będą dobrze serwowane kolory.

biała naturalna podłoga drewniana lakierowana Źródło: Alex and Drangle

Biel, popiel i jasne odcienie niebieskiego budują niepowtarzalną atmosferę tego domu. Projektanci skupili się też na jakości materiałów. Piękne drewno, glina, wiklina skupiają na sobie wzrok bardziej, niż modny dziś plastik i pleksja.

norweska skandynawska sypialnia w morskim kolorze ścian Źródło: Alex and Drangle

Sypialnia jest skąpana w chłodnym odcieniu zieleni. Piękny dywanik z naturalnym wzorem i delikatnie zdobiona kapa są wystarczającymi ozdobami.

stolik z korzenia drzewa designerski do sypialni trendy norweski Źródło: Alex and Drangle

Nie da się znaleźć drugiego takiego stolika. Współtworzyła go bowiem natura, a ona nie wytwarza seryjnych produktów. Zazdrościcie? A może zrobicie taki stolik sami?

pistacjowa łazienka norweska minimalistyczna Źródło: Alex and Drangle

Eteryczna, delikatna, kobieca - taka powinna być łazienka. W domku na skandynawskim odludziu przyda się taka ilość światła. Klasyczna wanna. sprawdzona w różnych konfiguracjach, tu zdaje się być najbardziej na miejscu.