Meblowanie łazienki

Wbrew pozorom rzadko wystarcza tylko szafka podumywalkowa i słupek. Przecież oprócz kosmetyków codziennej pielęgnacji w polskich łazienkach swoje miejsce znajdują także artykuły chemiczne, środki czystości , itp.

W małych mieszkaniach zajmowanych przez rodzinę w czteroosobowym składzie, z każdym kolejnym rokiem , przybywa coraz to więcej przedmiotów (użytecznych czy też nie – kwestia sporna) , których pochowanie może okazać się nie lada wyzwaniem. Mamy dwa rozwiązania. Pierwsze – cykliczne porządkowanie oraz wyzbywanie się tzw. przydasiów (od przyda się), drugie – rozsądne i ergonomiczne zaaranżowanie przestrzeni do przechowywania. W wielofunkcyjnych łazienkach, zakładających aranżację przestrzeni na wannę (prysznic), wc, umywalkę i pralkę warto sięgnąć po większą ilość mebli, tak aby rozwiązanie, które przyjęliśmy okazało się praktyczne. Jeżeli w łazience zaplanowaliśmy pralkę, dobrym rozwiązaniem jest umieszczenie jej w zabudowanej wnęce, w środku której oprócz sprzętu znajdować się będą półki na środki czystości , proszki do prania, płyny, ewentualnie materiały do sprzątania, a może nawet zmieści się złożona suszarka do suszenia ubrań. Wszyscy się chyba ze mną zgodzą , iż są to elementy wystroju wnętrz, które występują w każdym gospodarstwie domowych i  raczej do dekoracyjnych nie należą.

Źródło: Cersanit

Jeżeli mamy mało miejsca w mieszkaniu na zaaranżowanie oddzielnej garderoby lub dużej szafy wnękowej, przestrzeń łazienki warto wykorzystać na dodatkowe szafki, np. bieliźniarki, gdzie będziemy przechowywać np. ręczniki, szlafroki, itp.

Źródło: Cersanit

Bardzo fajną serią mebli gotowych, którą chciałam polecić jest Nano i Nano Colours producenta Cersanit , dedykowane specjalnie do małych łazienek.

Źródło: Cersanit

Meble te mają dla mnie jedną podstawową zaletę, są modułowe – a więc pozwalają na dowolne i zarazem ciekawe rozmieszczenie ich w pomieszczeniu.

Zabudowując wnękę nad obudową geberitu możemy zyskać miejsce na środki czystości, zapas papieru toaletowego i część kosmetyków.

Źródło: Machnik Remonty
Źródło: Decorpad

Duża szafka pod umywalkę gwarantuje nam sporo miejsca do przechowywania łazienkowego asortymentu.

Tekst: Joanna Korpulska architekt www.artefaktura.pl