Jakie płytki do kuchni?

Stając przed dylemantem doboru płytek do kuchni powinniśmy zaczerpnąć inspiracji od najlepszych. Za przykład dzisiaj wzieliśmy firmę Porcelanosa producenta płytek i nie tylko..

szare płytki do szarej jasnej kuchni nowoczesnej dużej Źródło: Porcelanosa

Jednym z najczęściej popełnianych błędów jest dobór kolorów płytek, czy też kuchni, na zasadzie taki sam. Cała sztuka polega na zróżnicowaniu. Jeśli mamy szarą, jasną kuchnię dla kontrastu wybierzmy szare ciemne płytki. 

zielona kuchnia w skandynawskim stylu drewniana lakierowana Źródło: Porcelanosa

Drewno na podłodze w kuchni? Tak, teraz to nie problem, gdyż w modzie są płytki drewnopodobne. Faktura drewna widoczna na szafkach ma swojego brata w podłodze.

Mamy tutaj przykład majstersztyku doboru kolorów. Wszystko wokół tonie w naturalnych barwach by dac tło dla miss pierwszego planu - zielonej kuchni.

kamienne płytki do kuchni porcelanosa Źródło: Porcelanosa

Wielobarwne płytki? Doskonały pomysł gdy nie jesteśmy zdecydowani jakiego koloru będą meble. Jeśli płytki mają mocne barwy najlepiej gdy kuchnia je wycisza poprzez duże, płaskie przestrzenie gdzie barwy się nie mieszają - tak jak na zdjęciu.

płytki do białej kuchni biało szare Źródło: Porcelanosa

Jeśli postawiliśmy na jeden kolor kuchni, być może podłoga może ją nieco urozmaicić. Cienie na szafkach nabierają szarości, dzięki czemu podłoga wpisuje się w to pomieszczenie. Czarno białe płytki nie stworzyłyby już takiego efektu..

Źródło: Porcelanosa

Jeśli nie lubimy monotonii zarządzajmy kontrastami. Mocne, nasycone kolory będa energetyczne. Biała kuchnia na tle czarnej posadzki prezentuje się dynamicznie.