Kominkowy futuryzm

Jeśli sądzicie, że w temacie kominków wszystko już zostało powiedziane, mam dowód na to, że jesteście w błędzie. Nawet kilka dowodów. Nowoczesny kominek zaskakuje formą, pojawia się w miejscach, które wcześniej były dla niego zakazane. Zdobi, wprawia w osłupienie, jest prawie jak mebel, Zobaczcie, jak o kominkach myślą w firmie Oblica.

kominek_z_cylindrem Źródło: oblica

Wielki cylinder może zostać spuszczony na sam dół i w ten sposób kompletnie zamknąć palenisko. Ale widok misy wypełnionej płonącym drewnem daje ciepło nie do podrobienia.

kominek_szykowny Źródło: oblica

AgoraFocus, mimo nowoczesnej formy, jest najbardziej klasycznym dziełem Oblica. Solidne ramię spuszcza nisko nad podłogę obfite palenisko wypełnione drewnej. Majestatyczne piękno porządane przez każde wnętrze.

kominek_ze_stali Źródło: oblica

Połączenie stali, skóry i drewna współtworzy piorunujący efekt, jaki robi kominek Zeta. Nowoczesna forma, połyskliwa powierzchnia, obrotowy stojak - czy ktoś przypuszczał, że kominek przejdzie taką drogę?

kominek_za_szklem Źródło: oblica

Vision to prawdziwa kominkowa wizja. Wolnostojący, napędzany gazem, przezroczysty, pozwala skupić wzrok na ciepłym ogniu. Dla bezpieczeństwa płomienie są zamknięte w granicach hartowanej szyby.

kominek_antifocus Źródło: oblica

Antifocus trochę nas zwodzi. Przecież z daleka wcale nie wygląda na kominek. Subtelna rura i tajemnicza szpara paleniska to dobry przykład współczesnych szaleństw na temat kominka.

kominek_focus Źródło: oblica

Focus skupia się na tym, co w kominku najważniejsze. Bez zbędnych wstępów serwuje tętniące ciepłem palenisko, które wypełnisz drewnem lub gazem.

crash_na_drewno Źródło: oblica

Crash ma wiele zastosowań. Solidny pojemnik do złudzenia przypomina płócienny worek. Przechowamy w nim drewno, ale równie dobrze sprawdzi się jako magazyn dla książek.

pufy_z_drewna Źródło: oblica

Bądź flexi i otwórz się na Flexa. Bardzo nietypowy sposób przechowywania drewna kominkowego może też pomóc Ci zagospodarować gazety i książki. Drewno wykorzystujesz do odpoczynku - to prawdziwie eko-pufy.

bamboo_na_drewno Źródło: oblica

Stojak Bamboo jest modelowany drewnem. Kawałki, które wkładasz między pręty sprawiają, że metalowe ramiona rozchylają się na boki. 

stojak_berlin Źródło: oblica

Przedziwne połączenie lekkości z solidnością. Stojak Berlin przechowa drewno, ale jest też pięknym przedmiotem. Metal okiełznany miękkością naturalnego materiału.

futurystyczny kominek wąski ze składem na drewno stojący Źródło: oblica

Wertykalny kominek zintegrowany w magazynem drewna - atrakcyjny i kuszący, jak tylko może być przedmiot zaprojektowany przez designera.