Kobiecy minimalizm ze szczyptą limonki

Oto przykład perfekcjonistycznego podejścia do meblowania. W ten sposób urządzicie zarówno małe mieszkanie, jak i spory apartament. Spokojne, minimalistyczne wnętrza utrzymuje w ryzach wszechobecna biała farba. Mebli jest tu niewiele, za to każdy z nich - bardzo funkcjonalny. 

urzadzamy male mieszkanie Źródło: lyring

Jak widać, pomysł wystarczy, aby wygodnie odnaleźć się na niewielkim metrażu. Każda strefa mieszkalna jest mała, ale i oszczędnie urządzona. Pojemna szafka pod telewizorem to miejsce dla książek i płyt. Cienkie półki przechowają ozdoby. Lada w hokerami zastąpi rodzinny stół. A zamiast foteli, mamy wygodne podnóżki i narożnikową sofę.

jasna lazienka kobieca Źródło: lyring

Łazienka, choć niewielka, jest w mairę przestrzenna dzięki szklanym drzwiom prysznica i półkom także wykonanym ze szkła. Spójrzcie też, jak dobrze wykorzystano trudną do zagospodarowania przestrzeń nad pralką. Półki pomieściły ręczniki i kosmetyki.

trójkolorowy salon Źródło: lyring

Trzy kolory: odcienie bieli, fioletu i zieleni. Doskonała kompozycja uduchowiona naturalnym światłem. I koła ratunkowe dla małych mieszkań, takie, jak trójelementowy stolik który w wersji wyjściowej chowa się pod największym blatem. 

kuchnia z limonka odgrodzona szklaną szybą od sypialni w kobiecym mieszkaniu Źródło: lyring

Jeden mebel lub nawet jego fragment w innym kolorze doskonale dekoruje pomieszczenie. Ta szara kuchnia potrzebowała ożywienia i limonkowa wnęka doskonale spełniła tę rolę. Spójrzcie, jak nietypowo podzielono tu przestrzeń. Od jadalni pomysłowo wydzielonej z kuchni tylko przezroczysta ściana dzieli nas od sypialni. 

mała sypialnia kobieca z garderobą w ścianie Źródło: lyring

Szafa wnękowa ma jasne drzwi, ale zarazem wykonane są z plastiku, który odbija widok za oknem. W ten sposób powiększamy przestrzeń i ożywiamy ją. Stale zmieniany wzór zapewni lepszą ozdobę, niż ewentualna tapeta, która tu pomniejszyłaby i tak malutką sypialnię. Szary pled i czerwona narzuta harmonijnie ożywiają dominującą biel.

lazienka ascetyczna kobieca nieduża mała Źródło: lyring

Skromna armatura jest dopasowana do wnętrza, które nie zniosłoby przepychu. Oszczędne zdobienie zapewnia storczyk, czyli kwiat o nieprzemijającej klasie i pięknie. Fiolet ręczników świetnie urozmaica.