Dom w Chorwacji

Wielu z nas marzy o własnym domku lub chociaż mieszkaniu nad morzem. Zamiast wydawać niemałe pieniądze na zakwaterowanie w letnie miesiące, lepiej zainwestować w nieruchomość. Jeśli sami z niej nie skorzystamy, to przecież taka willa będzie stanowiła pewne źródło stałych dochodów. Sezon nad morzem trwa bardzo długo. Jednak ceny w rodzimych kurortach są zaporowe. Dlatego warto rozejrzeć się za ofertą zagraniczną. Boom przeżywa Chorwacja. I to się szybko nie zmieni. Doskonała pogoda, miejscowi, którzy są uosobieniem gościnności, szafirowe wody Adriatyku, pyszna kuchnia, świetna sieć dróg i tanich autostrad, a do tego perspektywa szybkiego wejścia do Unii Europejskiej - to wszystko sprawia, że Polacy ciągną do Chorwacji na potęgę. Może warto mieć tam własny domek? Wynajmowanie go w sezonie - a ten w Chorwacji jest o 3 miesiące dłuższy, niż w Polsce - warto zlecić profesjonalnej agencji. Opłaty nie są wysokie, a my mamy problem z głowy, na koncie zaś - gotówkę. Zobaczcie, czy stać was na to. Dlaczego warto? Chorwacja to Dubrovnik, doskonałe tereny do uprawiania kolarstwa, leżenia plackiem na plaży, żeglowania. 

domek w chorwacji

135 tysięcy euro, a więc niewiele ponad 530 tys. złotych - za taką kwotę możemy mieć dwupiętrowego bliźniaka o powierzchni 110 metrów kwadratowych w miasteczku oddalonym o kilka kilometrów od morza. Ponad 200-metrowy dom z 8 pokojami, na piaszczystej plaży w miejscowości Pula, zaopatrzony w media, do remontu, będzie nas kosztował pół mln euro, czyli ponad 2 mln zł. Cierpliwi mogą natrafić na okazyjne oferty: odnowiony dom o pow. 190 m, z 5 pokojami, niedaleko kurortu Opanija, potrafi kosztować 160 tys. euro.

zwiedzamy dubrownik z lotu ptaka

Najpiękniejsze miasto w Chorwacji i jedno z najbardziej wyjątkowych miejsc w Europie, co roku ściąga tysiące turystów. Stali rezydenci mogą wybrać się do Dubrovnika wtedy, gdy fala turystów na chwilę opada. Podziwianie błyszczących w złotych promieniach piaskowych murów i kamienic jest znacznie przyjemniejsze bez tłumu japońskich wycieczek.

wlasne pokoje w chorwacji mieszkanie

Apartamenty na wyspie Hvar, o powierzchni ponad 70 metrów, 3-pokojowe, oddalone 50 metrów od plaży, kosztują około 900 tys. zł. Jeśli interesuje nas Dalmacja, warto spojrzeć na Riwierę Makarską. Oddalone 30 metrów od morza apartamenty w Gradacu mają różne wielkości, a średnia cena to 11 tys. zł za metr.

wlasne mieszkanie w chorwacji

A może wolicie nieduże mieszkanie w widokiem na morze? Śniadanie na tym tarasie sprawi, że zapomnicie o innych pokusach wakacyjnych. Własne mieszkanie to mniejszy koszt i mniejszy problem z utrzymaniem. 

odpoczynek w chorwacji morze góry plaża domy

Uroki Chorwacji najczęściej podziwiamy z perspektywy plażowicza. Nic dziwnego. Wybrzeże Adriatyku jest kamieniste, ale nie znajdziemy tu śmieci, woda zawsze jest ciepła i przejrzysta. Marzenie miłośników opalania i nurkowania.

chorwacja ulica kawa woda

Aromatyczne cappuccino w pełnym słońcu? W Chorwacji wiedzą, że do kawy warto podać źródlaną wodę. Ich kuchnia zachwyca podniebienie od świtu do zmierzchu. Świeże owoce pomagają się obudzić. Soczyste ryby i frutti di mare smakują wyśmienicie. A chorwackie wina są na wyciągnięcie ręki. Czy tak wygląda raj?

wlasny dom z basenem w chorwacji

Jeśli pozwala na to stan naszego konta, pomyślmy o rezydencji z basenem. W najbardziej upalne dni zapewni nam komfort na miejscu. No i zawsze będziemy mieli prywatność.

marina chorwacja woda żeglarstwo

Niejedna marina czeka w Chorwacji na zapalonych żeglarzy. Warunki sprzyjają. Pogoda murowana, obsługa fachowa, a ceny naprawdę konkurencyjne. No i te widoki.

rezydencja cesarza Dioklecjana

Ruiny rezydencji cesarza Dioklecjana to jedna z wizytówek Splitu i całej Chorwacji. Drugie co do wielkości miasto jest stolicą Dalmacji, regionu, który według większości turystów jest największą perłą kraju. Z imponującej rezydencji, do której prowadziły cztery bramy, dziś zostało niewiele. Ale to wystarczy, by zachwycić przyzwyczajonego do brzydkich miast turysty.