Tradycyjny francuski dom

Oto klasyczny, francuski dom, który łączy wszystkie zalety tradycyjnego stylu tego kraju. Ciepłe kolory, surowe ściany, drewno, kamień - wszystko to sprawia, że czujemy niesamowite ciepło i wygodę emanujące z tego wnętrza. Samo usytuowanie domu jest wspaniałe i w całości tworzy to willę naszych marzeń.

Wtopiony w dziką przyrodę, ten dom nie zniósłby angielskiego, pedantycznie przyciętego trawnika i klombów. Kocha sąsiedztwo karłowatych drzewek i surowy krajobraz na horyzoncie.

Kuchnia przypomina dom babci, wnętrze, w którym rodzinne ciepło jest częścią wystroju. Naturalne drewno, które ma już swoje lata, lubi połączenie ze stalą. W klimat świetnie wpasowała się krata, która w takim domu jest lepszym wyborem, niż tradycyjne drzwi.

Jadalnię tworzą stylowe, zabyrkowe krzesła. Podoba się wam ten bogaty żyrandol? W takiej jadalni nie chcemy żadnych nowoczesnych akcentów. Ciężki stół z drewna, bogata zastawa i już chce się godzinami dyskutować nad obiadem. 

Taka umywalka w tradycyjnym, francuskim domu pasuje jak ulał. Surowy, nieszlifowany kamień i mosiężna bateria są synonimem odległych epok. Proste, czerwone płytki dobrze pasują kolorystycznie i podtrzymuja ogólną atmosferę ciepła.

Belki na suficie i ściana z wyeksponowanymi kamieniami - kwintesencja rustykalnego piękna. Utrzymany w jasnych barwach salon rozpływa się w wygodnych meblach i ciepłym świetle. Ciężkie kotary zmiękczają surowe powierzchnie.

Takie połączenie pomieszczeń jest naprawdę oryginalne, Surowe kamienie, a w nich wyciosane schody prowadzą do kolejnego pokoju. Wspaniale pasują tu wielkie, zielonkawe wazony. Kamień zapewni pożądany chłód w najbardziej upalne dni. Po zmroku przy schodach zapłoną naftowe lampiony i zrobi się naprawdę klimatycznie.

Sypialnia jest ozdobiona słodkimi koronkami i rustykalną pościelą. Przyjazna kolorystyka ujarzmia nawet widoczny przy wejściu fragment surowego muru. Sentymentalny podnóżek i drewniana skrzynia potęgują pozaczasowy charakter tego uroczego pomieszczenia.

Zwykła wanna byłaby tu zbrodnią. Kochamy ten babciny, znajomy kształt. Aż chce się zanurzyć w jej głębokości i odpłynąć w poobiedniej sjeście. Spójrzcie na drewniany stolik, który z powodzeniem wcielił się w rolę szafki na ręczniki. Doskonałe jest też lustro. Zamiast ramki, mamy obramowanie z surowego kamienia.

Kochamy przeszłość, ale żyjemy w teraźniejszości. Rustykalna umywalka nałożona na stolik koresponduje z ogólnym stylem domu. Podobają mi się też lampiony zawieszone przy owalnym lustrze. Ale dziś lubimy szybki prysznic. Schowanie natrysku za szarą ścianą i wyłożenie go przyjazną mozaiką jest przykładem doskonałego stylistycznego kompromisu.