Design brazylijski

Kto nie wie, na czym polega istota brazylisjkości, może z powodzeniem szukać jej w tym penthousie. Usytuowany w Sao Paulo, oddaje ducha tamtejszej estetyki. Umiłowanie koloru w każdej postaci, obrona przed natarczywym słońcem i mieszanina stylów - sprawdźmy, jak to wygląda w praktyce.

W chłodnym, betonowo szarym otoczeniu brazylijskie upały wydają się być do poskromienia.

Słońce przypieka, dlatego trzeba się chronić ciemnymi żaluzjami. Dominacja brązu i szarości pozwala swobodnie akcentować przypadkowe miejsca mocniejszymi akcentami kolorystycznymi. Prostocie formy towarzyszy odwaga kolorystyczna własnie.

Przestronny salon wprowadza za jednym zamachem wszystkie kolory podstawowe dla tego mieszkania. Szarość, biel i brąz. Dziwne połączenie? Ale jak doskonale znoszą szaleństwa żywszych barw. Zwróćcie uwagę na dbałość o komfortowe dodatki. Meble są tu na pewno bardzo wygodne.

Schody chcą imitować kamień więc nie zniosą żadnej barierki. Za to ich charakter dobrze połączy się z dodatkami w stylu art deco. Reklama coca coli stanie się wręcz trendseterką.

Salon nie ma w sobie nic z przytulnej tradycji. Surowa meblościanka i kamienna podłoga mogą przestraszyć. Ale przecież doskonale oswajają je odlotowe krzesła w kolorze różowym, czerwone stoliki i zielone poduszki. Robi się nie ciepło, ale stylowo i niebanalnie.

Ogromna przestrzeń podzielona na wygodny korytarz i luksusową kuchnię z kątem jadalnianym. Bez tapet, bez kolorów. Sama szarość ścian i układ prostych linii tworzy nowoczesną formę tego wnętrza. Wygodne i ciepłe akcenty to komfortowe fotele i delikatne, czerwone akcenty.

Domowa pracownia z zakątkiem do czytania stała się surowym miejscem. Ale ta surowość nie chłodzi, tylko uspokaja. Pamiętajmy, że chłód w dosłownym znaczeniu raczej tam nie zagląda. Ciepłe światło z lampy w stylu vintage świetnie zderza się z zimnymi kolorami. 

Najwięcej kolorów zawędrowało do sypialni. Nie jest przytłoczona szarością, mimo wielkich płaszczyzn ściany i sufitu. Świetnie dobrano tu pastelowe barwy i ozdoby łączące styl art deco ze sztuką współczesną.

Łazienka lubi czystość i opanowanie. Ale szarość, czerń i brąz są fakturą dla szaleństw.Plastik z zwariowanych kolorach dobrze oddaje chwiejnego ducha brazylijskiego designu.

Łazinka jest maksymalnie uproszczona, oszczędna. Asceza oznacza tu szaro-grafitowe ściany, białe dodatki i surową czystość armatury.