Płytki ręcznie robione

W zalewie tanich wyrobów masowych niełatwo docenić prawdziwe piękno. Często wyróżnia je cena, ale zawsze: niepowtarzalność. Tak jest w przypadku portugalskich, ręczni robionych płytek podłogowych. Wyrabiane od pokoleń, niezmiennie zdobią mieszkania i domy tych, którzy znają się na klasycznym pięknie. Gama kolorów i wzorów jest nieograniczona. Tak, jak kunszt i finezja portugalskich mistrzów.

Zielono-turkusowe płytki połączone z pasem koloru na ścianach mądrze rozszerzają dość wąski korytarz. Harmonijny wzór nie jest natarczywy. Jego klasyczna dyskrecja łączy się z klimatem drewnianych dodatków i bogatych ramek zdjęć i obrazów.

Seria 1515 odwołuje się do lat `20 i piękan stylu Art Deco. Żywe, intensywne wzory zdobią. Lśniąca faktura kojarzy się z chłodem kamienia. W tej kuchni poczujemy się jak w patio w na sewilskich przedmieściach.

Wczoraj i dziś, czyli współczesna kuchnia z szachownicą na podłodze. Drobniutkie, czarno białe płytki wymagają precyzji również przy montażu. Precyzja się opłaca. Perfekycjny wzór wnosi nieposkromioną energię.

Coś dla zwolenników klimatu kolonialnego. Kamienne blaty, białe meble i płytki z misternie wykonanym wzorem. Trzeba nie lada kunsztu, żeby stworzyć taką podłogę. Ale jeśli już ją mamy, nie potrzebujemy żadnych dodatków.