Wygodny, jasny apartament

Wzdychacie z zazdrością na myśl o wielkich apartamentach w sercu Sztokholmu? Oto kolejna dawka szwedzkich piękności. Ten apartament ma ponad 780 metrów kwadratowych powierzchni i niepoliczalną ilość naturalnego światła, które sączy się tu przez ogromne okna. Budynek z początków XX wieku w nową epokę wkroczył z impetem.

Open space czyli salon w wielkim wydaniu i stylu. Biel od stóp do głów, od sufitu ozdobionego stylowym żyrandolem, po bielone deski podłogowe, których nie podrobią żadne panele. Przewrotny róż sofy i odważny fotel wystarczy, by wnieść tu życie.

Jak widać, salon jest tu połączony z aneksem. Tym starym wnętrzom wyszło to na dobre. Jasne kolory są konsekwentnie  utrzymane. Kuchnia nie epatuje drogimi meblami, a zachowuje domowy, przytulny charakter dzięki otwartym półkom, które eksponują podręczne szpargały.

Świetny pomysł na wykorzystanie natuarlnego gościa: światła. Lekki stolik i nowoczesne krzesła usytuowano pod oknem. Orzeźwiający początek dnia w promieniach słońca.

Tak wciśnięty stolik warto oddzielić od kuchni białym murkiem. Na nim postawimy podręczne oliwy i przyprawy. 

Ten zakątek ma bardzo lekki charakter. Biel jest wszędzie i dobrze wygląda nie tylko na drewnie, ale też na cegłach. Surowe, chropowate powierzchnie świetnie wyglądają, w zderzeniu z formami, które nabrały szlachetności wraz z upływającym czasem. Dlatego ten mur tak dobrze pasuje do klimatu kamienicy.

Sypialnia nie ma przytłaczać. Ogromny metraż to tło dlapomysłowego zdobienia. Wygodne łóżko zaparkowało na klasycznym dywanie. Zimą ogrzewamy się w cieple wspaniałego pieca. Przez cały rok kochamy jego niepowtarzalne piękno. Czego więcej trzeba?

Nawet w sypialni potrzebujemy jednak szafki lub regału. Biel pozwoli jak najmniej zakłócić spokojną przestrzeń. Komoda jest prosta, skromna, wąska. I stoi w miejscu, w którym nie ingeruje w otwarty charakter pokoju.

Zwolennicy domowych bibliotek cenią je za ciepły klimat. Nie da się jednak ukryć, że ustawione w rzędy książki zabierają sporo przestrzeni. W ascetycznym wnętrzu to nie do pomyślenia. Dlatego oszczędne półki usytuowano wprost w białym korytarzu.

Czasem nie trzeba wiele. Przy starych drzwiach, które zwracają uwagę swoją wielkością i klasyczną formą, dyskrecja bieli jest najlepszym partnerem. Jak zdobić takie wnętrze? Także klasycznie. Dyskretne, czarne ramki pomogą nam eksponować ulubione obrazki lub rodzinne zdjęcia. Na skrzyżowaniu wczoraj i dziś.