Kuchenne retro współcześnie

Euromobil projektuje kuchnie dla wymagającego mieszczucha. Oto cztery przykłady, które przekonały mnie, że retro odczytywane współcześnie staje się partnerem najnowocześniejszych trendów. Te kuchnie mają zdecydowane linie, wypolerowane krawędzie i odważnie flirtują z kolorami ciągle jeszcze rzadko spotykanymi w kuchniach. 

Pastelowe meble i ściana w retro-tapetę komponują się w błyszczącą powierzchnią podłogi. Ta kuchnia jest wtopiona w pokój, złączona z nim stylem i kolorem. Jest w niej mnóstwo miejsca i praca tu jest zapewne czystą przyjemnością. Ogromna lodówka ukryta z liliowymi drzwiami wita nas uchwytem w kształcie gwiazdki. Takie szczegóły robią piorunujące wrażenie.

Czarno-biały kontrast podkreślony lśniącymi powierzchniami uosabia współczesne tęsknoty za sztuczną doskonałością. W takim towarzystwie szczególnie efektownie wygląda niebieskie światło wypływające spod szafek. Zdobienia? Japońskie obrazki i czarno-białe dywaniki. 

Zwolennicy designerskiej odwagi chętnie rezygnują z klasycznych rozwiązań. Kuchnia staje się czymś pośrednim, między zamkniętym pomieszczeniem, a aneksem, dzięki przeszkleniu. Takie przesuwne drzwi dzielą przestrzeń, ale jednocześnie nie naruszają przestrzeni. A wyglądają przy tym bardzo szykownie.

Chcecie mieć taką kuchnię? Jest oszałamiająca. Kolory, które w naturze nie występują, stają się wyzywającą konkurencją dla zieleni lasu i błękitu nieba. Lśniące czystością powierzchnie stają się lustrzaną powierzchnią. W takim towarzystwie świetnie czują się nawet najbardziej odjechane krzesła i ozdoby. Podstawowa zasada mówi: mniej przedmiotów znaczy więcej piękna.