Design - idzie nowe

Jak wygląda design po wybuchu globalnego kryzysu ekonomicznego? Tak, tak, na tę dziedzinę zmiany gospodarcze też mają wpływ. Te zdjęcia obrazują najnowsze trendy, które wkrótce staną się obowiązujące. Skromność, minimalizm, oszczędność, ekologia i powtórne docenienie tradycyjnej sztuki - zobaczcie, jak to wygląda w praktyce. 

Stonowane kolory w ciepłej kombinacji i przyjazne tkaniny dobrze łączą się z bielonym drewnem na podłodze i suficie.

Staromodny kominek, naturalna podłoga z bielonego drewna i dużego formatu obraz to przyjazny komplet.

Papierowa lampa, a zamiast dywanu, lekki chodniczek. Nowoczesne wnętrza to lubią. Zieleń roślin jest naturalną partnerką zwykłych mebli z Ikea. A zielona gitara przykuwa uwagę swoim energetyzującym kolorem.

Wspaniały dywan w kolorowe kwadraty jaśnieje na białym tle. BIel podkreśla też energetyczne obrazy.

Świetne połączenie kuchni z salonem i doskonałe umiejscowienie surowej, biurowej sofy w przyjaznym wnętrzu. Plus praktyczny i oszczędny regał.

Siwa podłoga, białe ściany i oszczędnie dozowane plamy czerni to przepis na kuszący minimal. Warto dbać tu o porządek, żeby ascetyzm nie stał się nieprzyjazny.

Proste meble z jednym szaleństwem - zieloną sofą w biurowym stylu. Plus miejsce na nasze ulubione dodatki i sztukę. Tym lepiej pasuje tu podłoga w staromodną jodełkę. Nie przykrywajmy jej grubym dywanem.

Pokój dziecka nie musi być przeładowany wzorkami i zabawkami. Zamiast brać udział w wyścigu na kolekcję misiów, możemy przecież ozdobić pokój kilkoma naklejkami i upiększyć go delikatnymi, pastelowymi kolorami.

Zapomnij o przepychu. Nie musimy nikomu udowadniać, na co nas stać. Ważne są nasze potrzeby. Idealnie biały salon ma czerwone centrum. A w nim wisi hamak, który z powodzeniem zastępuje przerośnięte fotele.

Czarno-biały salon, w którym przepych zastępuje ciepło i piękno. Eko dziś nie znaczy wazonu z bambusem i wypolerowanych kamieni. Znaczy natomiast światło, dobre tkaniny, prostotę i przyjazność.

Biuro w wersji ascetycznej skupia się na tym, co niezbędne. Rachityczne półki, przezroczyste krzesło i biurko z miejscem na komputer to wszystko? Dodajcie proszę pokaźnych rozmiarów obraz.

Biały pokoj dziecka pozwala w prosty sposób dodać wagi nieznacznym dodatkom. Na tym tle meksykańska makatka i czarna roleta w kwiaty stają się jeszcze bardziej dynamiczne.