Łazienkowe dzieło sztuki

Łazienka zaprojektowana przez Australijczyków z Omvivo jest nazwana Latis - od imienia celtyckiego boga wody. I niewątpliwie przywołuje skojarzenia z czystością i chłodem tego żywiołu. Niezwykłe formy w ramach posuniętego do granic możliwości minimalizmu tworzą całość dla wybranych. Oto łazienka dla miłośników ascetyzmu, bieli, nowoczesnych form i szpitalnej czystości.

Piękna wanna jest zintegrowana z drewnianymi półkami. Kształtem nawiązuje do niej umywalka usadowiona na prostym, drewnianym stole.

W tej wersji łazienka Latis jest bardziej mroczna. Ściana z wypolerowanych kamyków nadaje metalicznego blasku. Intensywna zieleń palm kontrastuje to z piękną egzotyką.

Oto współczesna wersja minimalizmu. Ściana pomalowana najwyższej klasy farbą nawiązuje dialog zarówno z naturalnym, jak i sztucznym światłem. Pozornie proste drewno jest przemyślnie zaimpregnowane, aby długo zachować niewinną surowość. Uproszczona forma umywalki odwołuje się do starogreckich, marmurowych mis. W kwestii ozdób - te przepiękne wazony są po prostu mistrzostwem.

A oto łazienkowy minimalizm w wersji skrajnej. Poczujecie się dobrze w tak pustej, białej przestrzeni? Jeśli tak, to znaczy, że jesteście dziećmi swoich czasów. Kliniczna czystość i artystyczny pomysł, aby cały styl tworzyły proste linie drewna i dwie zielone plamy, to przesyłka dla koneserów.