10 pomysłów na pokój dziecka

Nieustannie szukacie inspiracji, by dobrze urządzić pokój dziecku? Oto kolejna dawka pomysłów, które mogą się wam spodobać. Kolorowe, wygodne, pełne światła - takie powinny być pokoje, w których dzieci spędzaja czas. Już w tym wieku kształtuje się ich zmysł estetyczny, a więc warto zadbać o to, by zamiast chaosu, była ładna i przemyślana kompozycja.

Pokój Biancomo w wersji zielono-bordowej to przede wszystkim łóżko-bunkier. Dziecko ma miejsce do spania. Ale przede wszystkim skrytkę do zabawy.

Biancomo w wersji jaśniejszej, bardzo pastelowej. Drabinka musi być, żeby dziecko mogło dostać się do łóżka. Ale jeśli chodzi o zejście z niego, zjeżdżalnia na pewno będzie prawdziwym hitem. Budka obok łóżka to dodatkowe miejsce nieskrępowanej zabawy.

Odrobina intymności w pokoju rodzeństwa jest na wagę złota. Na łóżku piętrowym zapewni ją dziecięca wersja baldachimu, czyli lekki namiot zamocowany na górnej kondygnacji. Połączenie delikatnego różu z pastelową zielenią łagodzi emocje.

Pokój Fleximo przeniesie dziecko do dżungli. Łóżko jest pełne zakamarków i przyciąga kolorami safari. Pluszowe i drewniane zwierzęta wspinają się po drewnianej zjeżdżalni i bezpiecznie lądują na wykładzinie w neutralnym, ale ciepłym kolorze.

A może przeniesieie w czasy antycznych rycerzy? Jak dla mnie, pokój Ondo jest naprawdę oryginalny. Kolorystycznie, jak na pokój dziecka, umiarkowany. Ale temat to strzał w dziesiątkę. Łóżko staje się namiotem polowym, w którym rycerz przygotowuje się do kolejnej wyprawy. Miecz, topór i tarcza są niezbędnymi atrybutami walczenego malca.

Pinetta to domowe boisko przyszłego piłkarza. Wszystko jest tu wariacją na temat futbolu. Wokół niego kręci się obrotowe krzesło, jego przywołuje dywan i zielone plamy nadające ton całemu pokojowi.

W pokoju Varietta dzieci mają co robić. Jest tu namiot, w którym mały budowniczy urządzi swój warsztat. Jest domowa huśtawka - bezpieczna, ale wciąż zapewniająca emocjonującą zabawę. Jest stolik, przy którym dziecko może malować, ukłądać puzzle. Miejsce czystej, nieposkromionej zabawy. 

Sylvie - tak może się nazywać tylko pokój dla małej dziewczynki. Stonowany róż jest podkreślony bielą i okrągłymi wykończeniami mebli. Mała księżniczka poczuje się tu jak w niebie. Na ścianie czekają na niej nawet różowe korony. Łóżko-namiot szybko stanie się królestwem.

Como to pokój przepełniony ładem i porządkiem. Dobrze poczuje się w nim dziecko o dość spokojnym charakterze. Grafitowe ściany wymagają rozjaśnienia bielą, a czerwone plamy wnoszą radosny akcent. Jest tu dużo praktycznych szaf, szafek, półek. W tym pokoju niemowlak będzie rósł aż do czasów szkolnych, a pokój, bez większych zabiegów, będzie dojrzewał wraz z nim.

Denise jest spokojnym, jasnym pokojem dla niemowlaka. Dobrym pomysłem jest zamontowanie przewijaka przy ścianie ozdobionej barwnymi plamami. To zaabsorbuje wzrok dziecka, a rodzicom będzie łatwiej je przewijać.