5 projektów pokoju dla nastolatka

Hiszpańska firma Carre od 50 lat robi wszystko, żebyśmy mieszkali wygodnie i ładnie. Jeśli ludzie z takim doświadczeniem zabierają się za pokój naszych nastoletnich dzieci, może wyjść z tego coś ciekawego. Oto pięć propozycji wnętrz, które pieczołowicie zaspokoją potrzeby naszych dzieci. Oryginalność, własne zdanie, charakterystyczne elementy. A jednocześnie: wygoda i funkcjonalność. Carre wie, że te cechy muszą iść ze sobą w parze.

Pokój w kolorach ziemi, z przewagą brązu, wygląda bardzo ekologicznie. Dla nastoletniego hippisa o dość spokojnym temperamencie będzie jak znalazł. Lekka, drewniana meblościanka jest pomyslowo zintegrowana z biurkiem i łóżkiem. 

Ten projekt stawia na naturalność. Młody artysta będzie się tu czuł jak ryba w wodzie. Białe tło jest idealne dla jego bogatej wyobraźni. Pokój, którego ściany są galerią obrazów naszego dziecka to doskonaly pomysł. Jest miejsce na sztalugi, warto też nie przejmować się artystycznym rozgardiaszem.

Pokój z czerwonymi akcentami pobudza emocje. Ale na szczęście biel chroni je przed przerodzeniem w agresję. Pokój pełen energii. Zamiast zawalć go meblami, projektant wolał zostawić wolną przestrzeń. Koszt był niewielki: jedna ściana mieści wszystko: dwa łóżkam biurko, półki, szuflady.

Ten pokój jest schludny i miękki. Pastelowe kolory delikatnie rozpływają się w budyniowym tle. Delikatne meble są dobrze skomponowane z miękkim dywanem i przyjaznym drewnem podłogi. Kobiecie plakaty dopełniają całości.

Światło wdziera się obficie do tego schludnego zakątka. Łóżko to właściciwie materac na podwyższeniu. Lekcje najlepiej odrabia się przy naturalnym oświetleniu. Tu biurko stoi blisko okna. A na ścianie jest drabinka, przy której młoda baletnica ćwiczy trudne kroki.

Szary pokój dla chłopaka lub dziewczyny o rockowym usposobieniu. Młody muzyk zaprosi tu swój zespół. Surowy sufit będzie imitował wnętrze klubu. Łóżko sąsiaduje z szafą, a cała ściana jest poświęcona osobistym dodatkom: plyty gramofonowe, nagrody, ozdoby - nastolatek lubi otaczak się tym, co dla niego ważne.

Takie zabiegi znacznie ułatwiają życie rodzicom, którzy chcą urządzić ładny pokój dziecku. Łóżko wielufunkcyjne ratuje nas przed koniecznością ustawiania w pokoju kolejnych wielkich mebli. Tu dziecko się wyśpi. W razie potrzeby zrobimy z tego łóżko z dostawką. A w szufladach przechowujemy całe mnóstwo rzeczy: pościel, ubrania, nawet buty.