Koń na salonach

Oto nietuzinkowe wnętrze domu stojącego na wybrzeżu w Goeteborgu. Bliskość morza architekci wykorzystali w najlepszy sposób: projektując ogromne okna. Duża ilość bieli dodatkowo nasyca naturalne światło. To wnętrze ma w sobie coś przewrotnego, a jednocześnie jest bardzo radosne i nowoczesne. Koń z lampą na głowie top chyba wystarczająco dobitny dowód.

Widzielibyście taką lampę u siebie? Naturalnej wielkości koń z kloszem na głowie absolutnie dominuje. Ale stoi przy ścianie, więc nie przytłacza tego lekkiego, jasnego wnętrza. Ogromne okna, białe ściany, jasny dywan i niskie meble decydują o udanym urządzeniu salonu.

Najważniejszym elementem tej garderoby jest oczywiście wspaniały kredens.  Kolorowe szufladki różnej wielkości i kilka różnych uchwytów tworzą przewrotny i rozbrajający mebel. Garderoba jest bardzo jasna, a buty, jak widzicie, z powodzeniem można przechowywać na parapecie.

Koń ma na oku także jadalnię. Ona sama jest tak urządzona, by światło wręcz przez nią przenikało. Wielki stół ma biały, zaokrąglony blat, ale jego nogi to już przezroczysty plastik. Idealnie dobrane, przezroczyste krzesła nie pozwalają uwierzyć, że aż tyle osób może tu wygodnie zjeść rodzinny obiad.