Męska prawda o domu

Często mówi się o wnętrzu, że jest męskie lub kobiece. Zwykle jednak chodzi o atmosferę wniesioną przez kolor ścian, sposób oświetlania domu, użyte materiały. Znany projektant Alexandre de Betak poszedł jednak na całość. Wiadomo, mógł sobie na to pozwolić. Ale przyznacie, że mieć pieniądze nie zawsze oznacza umieć zrobić coś wyjątkowego. A dom de Betaka na wybrzeżu skąpanej w słońcu Majorki jest czymś naprawdę szczególnym. Z każdego pokoju powala widok na Morze Śródziemne. Ale nie mniej ekscytujące rzeczy dzieją się w warstwie designu. De Betakowi udało się dokonać rzeczy szczególnej: stworzył dom, który jest jednocześnie surowy i ciepły. Zobaczcie, jak to wygląda.

Prosta bryła z nieregularnych kamieni idealnie wkomponowała się w otoczenie. 

Jadalnia to przede wszystkim jasne kolory i naturalne światło. Podłoga to naturalne kamienie. Świetnie pasuje do niej duża ilość surowego drewna, z której wykonano stół, ławy, a także belki stropowe. Surowość jest jednocześnie ciepła, dzięki słonecznym promieniom.

Ściany jak w wiejskiej chacie -  nie znoszą ostrych krawędzi. Naturalność ich nieregularności najlepiej wypada w wersji białej. Lampy są szczególnym połączeniem prostoty i finezji designu. Drzwi? Surowe drewno.

Jest gdzie odpocząć. Kominek spory, a zarazem skromny. Zamiast stołu i taboretów: drewniane pnie. Nagromadzenie miękkich poduszek dodaje przyjemnej atmosfery temu klimatycznemu pokojowi dziennemu.

Omijamy sztampę. Zwykłe półki zastąpiły niezwykłe kawałki kamienia. Pomieszczą niewiele książek. Ale jak wyglądają!

Koza? Rzeźba z czasów antycznych? Nieważne co, ważne, że pasuje. Gliniany przedmiot z ręcznie stworzonym wzorem podkreśla upodobanie gospodarza do naturalnych materiałów.

Oświetlone w środku wnęki mogą być sypialniami dla dzieci. Możemy tez wykorzystać je jako intrygujące miejsce do przechowania zabawek, które jednocześnie ozdobi naszą kameralną sypialnię.

A oto "dorosła" sypialnia. Prowadzi do niej prawdziwie kamienna podłoga. Idealna harmonia kolorystyczna dopełniona jest wygodnym materacem w kolorze ziemi. Plątanina jedwadnej tkaniny dodaje ciepła i miękkości.