Alta Moda dekoruje pokój dziecka

Dekorowanie pokoju dziecka warto rozpocząć od rozmowy z jego mieszkańcem. Jakie ma zainteresowania, co ją/jego najbardziej pasjonuje? Wtedy możemy zdecydować, czy pokój tematyczny będzie lepszy od przypadkowo dekorowanego. Oto kilka naprawdę powalających propozycji od Alta Moda. Włosi potrafią narzucić estetyczne trendy także w kwestii najmłodszych pokojów.

 Ten pokój nazywa się "Spirit" i jest zainspirowany złotą erą jeździectwa a Wielkiej Brytanii. A skoro mowa o Brytyjczykach, to wiadomo, że musi być klasycznie, elegancko i z polotem. Brązowy pokój jest adresowany do chłopaków i dziewczyn raczej nastoletnich. Ogromna ilość ozdób z motywem konia jest zrównoważona stonowanymi ścianami w czekoladowym kolorze. Różne odcienie brązu dbają o ogólną harmonię.

"Lolita" jest stworzona dla dziewczyn, które kochają róż. Atmosfera obfitego buduaru jest odmłodzona lekkim szkłem. Mnóstwo obrazków na ścianie w biało-różowe pasy wręcz oszałamia. Ale poza okolicą łóżka nie ma już zbyt wielu zdobień.

A oto szczegóły niezwykłego pokoiku "Lolita". Biały pudel z kokardami strzeże dostępu do różowej szafy. A głębokie szuflady, w których dziewczynka zmieści ulubioną biżuterię i kosmetyki, zwracają uwagę ozdobnymi uchwytami.

"Willy" czeka na fanatyka lotnictwa. Wspaniale dobrane zdjęcia i obrazki w ozdobnych oprawach ozdabiają ścianę w spokojnym kolorze nieba. Zagłówek łóżka jest obity tym samym materiałem, który pokrywa klosze lamp, poduszki i kapę. Porywające są też dwie "lotnicze" szafki nocne.

"Moby" zainspirowany kultową powieścią równoważy emocje dziecka. Zamieszka tu chłopiec lub dziewczynka. Niezależnie od płci, dobrze poczują się w pokoju urządzonym w kolorach morza. Miękki i jasny dywan zaprasza, by zająć się tu ulubioną grą lub poczytać książkę.

Morskie motywy nie przytłaczają w tym jasnym pokoju. Kolorowe ryby, dominacja odcieni granatu, a przy tym wszystkim mamy mnóstwo naturalnego światła. Duża ilość wolnej przestrzeni sprawia, że dobrze poczuje się tu nastolatek.