Mieszkanie na celowniku

Rosyjska pracownia Geometrix pokazuje, jak nieschematycznie podejść do kwestii urządzania wnętrz. To mieszkanie nazywa się Fantasy Park i naprawdę potrzeba nie lada wyobraźni, żeby coś takiego wymyśleć. Szklane panele i oświetlenie stały się tu sposobami na oddzieleni poszczególnych wnętrz i zdefiniowanie przestrzeni.

Najbardziej spektakularny jest ten celownik na ścianie salonu. Świetlne kręgi koncentrycznie otaczają płaski, zintegrowany z panelem ekran. Supernowoczesny element koresponduje z meblami. 

Jak widać, celownik delikatnie odbija się w szklanej ścianie. Mieszkanie nie jest, wbrew pozorom, szczególnie duże. Ale jasna paleta i duża obecność szkła dodają mu wielkości.

To jedna przestrzeń, w której wydzielono salon, jadalnię i aneks kuchenny. Lśniący, biały sufit oraz ściany są tłem dla jasnych, nowoczesnych mebli. Czysty połysk także powiększa wnętrze.

Zamiast drzwi, które "zjadają" centymetry, mamy kuchnię otoczoną szklanymi panelami. Nic nie ujmą metrażowi, a zatrzymają kuchenne zapachy oraz podkreślą nowoczesność.