Inspirujący pokój dzienny

Pokoje dzienne w projekcie francuskiego Roche Bobois olśniewają odwagą w użyciu koloru. Są w założeniu zaprojektowane jako wnętrza klasyczne. Ale to klasyka dla ludzi o szerokich horyzontach. Sporo tu nieszablonowych rozwiązań. Roche kosztuje sporo, ale za tą cenę dostajemy pokój niepowtarzalny i niewątpliwie najwyższych lotów. W czym tkwi tajemnica?

Meblowy patchwork? Czemu nie? Sofa o klasycznym kształcie zyskała nowe znaczenie dzięki odważnej tapicerce. W tak wielkim, wysokim salonie nagromadzenie kolorów nie grozi chaosem. Idealnie dobrano do tego bezkompromisowy dywan i wieloelementowy stolik. Efekt? Świeżość.

Salon, który uosabia nowoczesne fascynacje. Surowa cegła pomalowana srebrną farbą, stała się uosobieniem nowofalowego chłodu. Pasiasty dywan i replika tego motywu na sofie tworzą hipnotyczną całość. Niebezpieczeństwo przesytu tym falującym wzorem oddalają skąpe, ale barwne dodatki. Art deco w chłodnym wcieleniu.

Luksus i elegancja skupiona w centralnym punkcie. Wyniosła, wygodna i szykowna sofa jest tu najważniejsza. Cała reszta ma z nią współgrać. Niskie siedziska, oryginalny stolik i podłużna szyba, przez którą widać ceglasty mur.

Klasyka w esencjonalnym wcieleniu. Eleganckie kandelabry, dziedziczony z pokolenia na pokolenie regał i wspaniały, kolonialny stolik, który wniósł tu troszkę orientalnego posmaku.