Drzwi przesuwne

Drzwi przesuwne są często jedynym rozwiązaniem. Jeśli w bezpośrednim ich sąsiedztwie jest niewiele miejsca, właśnie one nas uratują. Wybieramy je zwykle do małych pomieszczeń, w których ważny jest każdy centymetr. Ale standardowo są też stosowane w szafach wnękowych. Również wtedy, gdy potrzebujemy eleganckich drzwi prowadzących do reprezentatywnego pokoju, sięgamy właśnei po nie. Dziś drzwi przesuwne są naprawdę solidne, a przy tym ładne. Montowane na wiele różnych sposobów, zaspokojają gusta żądne różnych stylistycznych doznań.

Drzwi przesuwne naścienne są montowane na wytrzymałych prowadnicach. Skrzydła drzwiowe zwykle wykonywane są z drewna lub szkła. Obok drzwi montujemy stałe przeszklenia lub wypełnienia, które razem z drzwiami oddzielają pomieszczenia. Drzwi naścienne pojedyncze składają się z prowadnicy, maskownicy i belki montowanej na ościeżnicy.

Drzwi przesuwne podwójne, idealnie nadają się do wykorzystania w garderobie. Kryją szafy wnękowe, w których przechowujemy ubrania. Drzwi nie otwierają się synchronicznie, tylko osobno. Mogą być pokryte sklejką, ale zwykle wybieramy lustro lub szkło ze zdobieniami, które dodatkowo zdobią sypialnię.

Drzwi przesuwne teleskopowe pozwalają schować dwa skrzydła drzwiowe w jednej kasecie. Kiedy wysuwamy jedno skrzydło, ciągnie ono za sobą drugie. Takie drzwi są idealnie wtedy, gdy miejsce na zabudowę kasety jest tylko z jednej strony, a więc nie ma możliwości zamontowania drzwi podwójnych. 

Takie drzwi przesuwne idealnie wprowadzą nas do eleganckiego salonu. Przeszklenia podkreślają stylowe wnętrze.

Drzwi wewnątrzścienne idealnie nadają się do bardzo małych pomieszczeń. Kaseta, w której chowa się skrzydło, jest osłonięta płytą, lub pokryta tynkiem. Minimalna ingerencja w przestrzeń idzie w parze z szeroką gamów wzorów i materiałów. 

Drzwi składane to konstrukcja pośrednia między tradycyjnymi, a przesuwnymi. Nadają się do pomieszczeń, gdzie nie można zamontować drzwi o odchylanych skrzydłach, ale nie można też ingerować we wnętrze ściany.