Dyskretny urok wiejskiej chaty

Wiejskie domy mają dla nas (i chyba zawsze będą miały) nieprzemijający urok. Wystarczy spojrzeć na zdjęcia, a już czujemy uroczy zapach drewna. Takie wnętrza kojarzą nam się podświadomie z bezpiecznym dzieciństwem, ciepłem rodzinnych spotkań, beztroską. Wiejski dom, które zdjęcia obejrzycie, ma niewiele ponad 70 metrów kwadratowych. Ale to wystarczy, żeby stworzyć piękne miejsce. Znajduje się w Szkocji, w baśniowej scenerii. Zobaczcie, jaki efekt daje udane dopasowanie wnętrza domu do charakteru okolicy.

Domek na prerii? Raczej w szkockim odludziu. Skromność drewnianej konstrukcji idealnie komponuje się z surową okolicą i pięknem przyrody. Wspaniałe miejsce na ucieczkę od codzienności.

Czysta, przestrzenna sypialnia w drewnie odznacza się redukcją sprzętów. Stoi w niej tylko to, co naprawdę potrzebne: mała komoda, krzesło, łóżko i kosz na drewno kominkowe. Piękna naturalnego materiału nic nie zakrywa.

Salon zdominowany jasnymi deskami. Aromatyczne, czyste drewno nie znosi obecności nadmiaru ozdób. Jego jasna barwa wspaniale potęguje naturalne światło. Do desek dobrano jasną sofę i fotel z wygodnymi poduchami.

To się nazywa intymny posiłek. Przy tym skromnym stole zwykła pajda chleba ze smalcem będzie smakowała jak trufle. Macie wątpliwości, że każdy posiłek przy takim widoku za oknem stanie się niezapomniany?

Stylowe łóżko ma rustykalny stelaż, który świetnie pasuje do ciepłych desek. Dodajemy do tego sznurkowy dywan, proste pościele i koc w szkocką kratę - i już mamy sypialnię w klimacie babcinej chaty.

Nowoczesność nie "klei" się z wiejską prostotą. Dlatego lepszym wyjściem będzie taka surowa zabudowa kuchenna. Prosta stal jest łatwa w utrzymaniu i dobrze koresponduje z minimalistycznym drewnem. 

Jak połączyć wymagania drewna z żywiołem wody? Deski kończą się tam, gdzie zaczyna się kabina przysznicowa. Zwykła biała szyba pasuje tu bardziej, niż okrągła kabina z plastiku. Do rustykalnej stylistyki obowiązkowo dobieramy baterię prysznicową.