Kuchnie a la Italia

 Włosi z Florida tworzą meble wielofunkcyjne. Zobaczcie, jak mogą wyglądać stoły i inne elementy, które wykorzystamy zarówno w kuchni, jak i w biurze. Chodzi o funkcjonalność, czyli coś, co w działce "meble transformowalne" jest priorytetem. A że to Włosi, uroda i estetyka nigdy nie schodzi na drugi plan. Wybrałam trzy projekty, z których każdy jest godny uwagi z innego powodu.

Ten stół nazywa się Fifty Fifty i to idealna nazwa. Bo jest po trochu stołem kuchennym i zarazem stołem do salonu. Możemy go zamontować w ścianie dzielącej dwa pomieszczenia i dowolnie rozsuwać tę jego część, która jest nam akurat potrzebna. Genialna prostota. Przy okazji zobaczcie, jak wspaniale wygląda zieleń w kuchni.

A może potrzebujecie lady z asem w rękawie. Na co dzień skromna, kiedy zajdzie potrzeba, ta lada rozkłada się do ogromnym rozmiarów. Mamy pod ręką niezbędną podczas przygotowań do rodzinnych kolacji przestrzeń pracy. A kiedy mamy czas tylko na zabiegane obiady, lada kurczy się do rozmiarów codzienności. Zwróćcie też uwagę na szafkę, która na kolejne pomieszczenie wychodzi półkami. Warto mieć pod ręką takie miejsce na książki i inne szpargały.

To naprawdę ciekawy pomysł. Zamiast pustej ściany - praktyczny regał, który miesci książki kucharskie i słoje z makaronami. Z drugiej strony możemy postawić na nim książki i w ten sposób otworzyć przestrzeń salonu. W ten sposób to, co może jedynie dzielić przestrzeń, tu maksymalnie ją wykorzystuje.