Baterie wannowe

Dotychczas baterie wannowe były montowane głównie na ścianie. Długi kabel od słuchawki prysznicowej i nagrzewający się korpus, którym łatwo się oparzyć  - kto z nas nie zna tych wątpliwych uroków. Ale nasze łazienki otwierają się na świat. A świat baterii wannowych jest naprawdę bogaty i zaskakujący. Dziś te części armatury montujemy w różnych miejscach. I sami dobieramy taki styl, jaki pasuje do naszej wizji.

Chcecie złamać schemat? Bateria wannowa nie musi być montowana na ścianie. Czas na zmiany! Tym bardziej, że są na wyciągnięcie ręki. Oto piękna bateria od Kludi, instalowana wprost na rancie wanny lub specjalnej półce. Dzięki temu oszczędzimy ścianie dziurawienia, a sobie kucia. Taka bateria jest także praktyczna w użyciu, ponieważ nie oparzymy się o rozgrzany korpus - jest ukryty. Co jeszcze ważniejsze, zapominamy o plątaninie węża prysznicowego, który szybko zbiera osad i staje się brzydki. Tu rączka jest wyciągana, ale cały mechanizm - ukryty przed wzrokiem.

Grupa Armatura produkuje baterię wannowo-natryskową, która jest montowana w podłodze. Pasuje doskonale do wnętrz rustykalnych i bardzo kobiecych łazienek. Ma klasyczny wygląd, który przywodzi na myśl dom dziadkwó Okazałe i staromodne pokrętła, długi wąż, zaglądające do wanny długie i cienkie ramiona baterii: coś dla miłośników wzruszeń.

wygodna bateria na ścianę Źródło: bateria podtynkowa

Jeśli szukacie baterii, która będzie ukryta przed wzrokiem, podtynkowa będzie chyba najlepszym rozwiązaniem. Ze ściany wystaje jedynie wylewka i pokrętła regulujące strumień. Zalety takie baterii wannowej warto docenić: jest estetyczna, lepiej znosi upływ czasu, ponieważ mniej elementów jest podatnych na niszczące działanie kamienia. Ale przede wszystkim zajmuje mało miejsca. W niewielkich łazienkach ta cecha jest bardzo pożądana. Mechanizm montujemy w surowej ścianie, a po nałożeniu płytek, instalujemy te elementy, które będą widoczne.

Włosi. Na nich zawsze można polegać. W kwestii estetyki są bezlitośnie wymagający. I pomysłowi. Te baterie wywołają uśmiech u największego ponuraka. Włoski projektant zadbał o to, by podstawa tej baterii była ręcznie malowana, a więc unikatowa. Baterie są produkowane masowo, ale każda z nich czymś się różni. A przy nieskończonej gamie kolorystycznej i nieograniczonej wyobraźni projektanta, każdy dobierze indywidualny i niepowtarzalny model dla siebie.

bateria-wodospad Źródło: crosswater

Producenci tej baterii: Tapstore, mają kran nawet w nazwie. Nic dziwnego, że z takiej specjalizacji wychodzą podobne wynalazki. Unikatowa bateria Crosswater jest przeznaczona do naprawdę nowoczesnych wnętrz. Nietuzionkowy kształt, spory rozmiar i efekt fontanny: te trzy zalety docenią miłośnicy spokojnych, relaksujących kąpieli. Zawiedzeni nie będą także ci z was, dla których niepowtarzalność i piękno wnętrz jest na pierwszym miejscu.

Czy tak skromny element wyposażenia, jak armatura, może być wnieść powiew luksusu? Jak najbardziej. Spójrzcie na te baterie, a nie będziecie mieli wątpliwości. Złote, ozdabiane błyszczącymi kamieniami lub miedziane baterie to symbol przepychu. Najlepiej wyglądają na marmurowej wannie i umywalce, w łazience skąpanej w bogatym świetle.