Nowoczesne zamki w Twoich drzwiach

Czego oczekujemy od zamka do drzwi? Solidności. Tego, że da nam poczucie bezpieczeństwa. A dobrego wyglądu? Dziś nie musimy już wybierać bezpieczeństwa kosztem designu. Oto sześć nowatorskich zamków, które kładą nacisk na różne aspekty funkcjonalności. Chcecie zamka wewnętrznego, który obędzie się bez klucza? A może pięknego produktu dopasowanego do gabinetu? Sprawdźcie też zamki zdalnie sterowane, które składają raport na wasz osobisty komputer, lub też najnowocześniejsze klamki z cyfrowym czytnikiem linii papilarnych. Co ważne, to już nie są produkty z targów "Design Przyszłości", tylko rzeczy powszechnie dostępne i coraz chętniej wybierane.

zamek bez klucza Źródło: Google shop

Mały i bardzo wygodny zamek do drzwi wewnętrznych. Zajmuje niewiele miejsca,nie potrzebuje klucza, a ciągle jest całkiem solidny. Gruby bolec blokuje drzwi po przekręceniu poręcznego pokrętła. Zapominamy o zgubionym kluczu i wciąż wyginających się pokrętłach tandetnych zamków. Co ważne, ten zamek nie jest atrapą i nie otworzymy go monetą lub pinezką.

satynowe zamki w czterech wariantach Źródło: Sears

Zamek, który daje Ci więcej możliwości, a do tego jest bardzo elegancki. Satynowy nikiel o pozałacanej barwie idealnie pasuje do szykownego gabinetu. Mamy do wyboru tradycyjny, ale jakże subtelny zamek na mały kluczyk. Owalne pokrętło jest idealne tam, gdzie klucz byłby tylko problemem dla zapominalskich. A może wolicie okrągłą klamkę z wbudowanym zamkiem-blokadą? Jest też opcja numer 4: elegancki zamek zintegrowany z klamką.

elektroniczna prostota zamka Źródło: Amazon

Oto przyszłość zamków: maksymalna prostota. Zapomnijcie o wiecznie zawieruszonych kluczach. Ten zamek rozwiązuje problemy. Zamontuje go jedna osoba w niespełna 30 minut. Jest wyjątkowo prosty w obsłudze, zaopatrzony w baterię o trzyletniej żywotności, maksymalnie prosty mechanizm zmiany kodów. Właśnie kod zastępuje klucz w tym elektronicznym zamku. Wbijacie swoją unikatową kombinację cyfr i Sezam się otwiera. Klawisze sa podświetlane, dlatego nawet po ciemku bez problemu sobie poradzicie. Dla waszego bezpieczeństwa, zamek można też otworzyć kluczem. W końcu każdemu zdarza się zapomnieć kodu.

zamek ktory daje maksymalne bezpieczenstwo Źródło: Amazon

Szukacie zamka, który da wam maksymalne poczucie bezpieczeństwa i przede wszystkim możliwość pełnej kontroli? Być może ten będzie najlepszy. Oto zamek, który pozwala wam zdalnie kontrolować dom - nawet, jeśli jesteście daleko poza nim. Oparty na elektronice system jest zintegrowany z naszym przenośnym komputerem lub telefonem komórkowym. W pracy, na wakacjach, w domu znajomych - dosłownie zewsząd możemy kontrolować dostęp do naszego królestwa. System zabezpieczenia wysyła nam maile lub SMSy, kiedy dzieje się coś niepokojącego, np. ktoś próbuje dostać się do domu.

zamek antywlamaniowy Źródło: Pella

Pella spełnia marzenia o drzwiach, które trudno sforsować. To nie tylko zamek tkwiący przy klamce, łatwy do wyłamania wraz z drzwiami. Pella jest wielopunktowym zabezpieczeniem dostępu do naszego domu. Przekręcany kluczem zamek to system solidnych bolców, które wbijają się specjalne otwory w futrynie. W ten sposób siła podtrzymująca drzwi jest rozłożona na dużą powierzchnię. Możliwość wyłamania tak zabezpieczonych drzwi spada praktycznie do zera.

cyfrowy zamek na linie papilarne i kod Źródło: Handles

Przed Wami zamek, który wykorzystuje technologię po to, byśmy byli bezpieczniejsi. Cyfrowy zamek drzwiowy otwiera się po sczytaniu naszych linii papilarnych. Jest więc maksymalnie spersonalizowany. A ponieważ linii papilarnych, w przeciwieństwie do klucza, nie da się podrobić, zamek jest więc bardzo bezpieczny. Klamka zintegrowana z czytnikiem linii papilarnych to nie wszystko. Zamek można też otworzyć za pomocą kodu: klawisze podświetlą się po dotknięciu. Mimo tego, że jest naszpikowany elektroniką, zamek łatwo programować, ponieważ ma system odczytywania instrukcji głosowych. Do tych zalet dodajmy jeszcze jedną: nowoczesny design, który sprawia, że ten zamek idealnie wręcz pasuje do współczesnych, wysmakowanych wnętrz.