Nowa twarz dywanu

Dają się dowolnie powiększać i kształtować, przywołują tradycję, lub siegają po wzory, które zaskoczą nawet artystyczne oko. Nowoczesne dywany intrygują, czasem szokują, zawsze zdobią. Są wykonane z dobrzej znanej wełny, ale też z ultranowoczesnych włókien z dodatkiem winylu. Przygotujcie się na silne doznania.

Witajcie w świecie systemowych dywanów. Podbijają rynek, ponieważ nie ograniczają wyobraźni. Możemy sami określać ich wielkość i kształt, ponieważ kupujemy gotowe elementy. Ten dywan od węgierskiej Ivanka składa się z różnej wielkości płytek, które dowolnie łączymy. Bardzo solidne i jeszcze bardziej praktyczne.

Jeszcze praktyczny przedmiot, czy już sztuka? Nie wiem, ale jestem pewna, że dywan nie jest dziś tylko przedmiotem o konkretnym zastosowaniu. Stał się ozdobą, czasem, jak w tym przypadku, zastępującą obrazy lub rzeźby. Maksymalnie powiększone zdjęcie stało się wzorem dla dywanu wykonanego z nowoczesnego, ognioodpornego włókna. 

Ekologia wciska się dziś w każdy kąt domu. Ten żakardowy dywan przywołuje naturę dzięki barwie oscylującej między piaskiem i kamieniem. Tonuje, uspokaja; idealny wybór dla miłośników ekologicznych trendów. 

Nowoczesny dywan niczego nie musi imitować, ale nikt nie przeszkodzi mu zaskakiwać. Ten abstrakcyjny wzór przywołuje poszukiwania współczesnej sztuki. Dobrze, jeśli takie cacko dopełni wystrój pokoju urządzone w nowoczesny, bezkompromisowy sposób. 

Zaskoczenie - ostatnia rzecz, której spodziewaliście się ze strony dywanu? Oto dowód na to, że współczesny design ma dla nas jeszcze niejedną niespodziankę. Zabawa w odgadywanie to prosty sposób na poprawę nastroju.

Miękki dywan otula nasze stopy, pozwala zatonąć, roztopić się we wspaniałym relaksie. Chodzimy po nich na boasaka, bo tak jest najprzyjemniej. Kto się nie boi czarnego dywanu w wielkie kwiaty, nie boi się już niczego.

Flirt tradycji z nowoczesnością. Patchwork to sentymentalne wspomnienie, ale zastosowany z przymrużeniem oka na dywanie, staje się ekscytującą ozdobą. Mieszanina wełny z bawełną dodatkowo sprawie, że chodzenie po nim to czysta przyjemność.