Aranżacja małej łazienki

Mikroskopijna łazienka to prawdziwa zmora. Chcemy, żeby tu było nam naprawdę wygodnie, bo poranny prysznic lub wieczorna kąpiel to bardzo intymne czynności. Ale co zrobić, jeśli metrów jest tak mało? Powalczyć o każdy centymetr. Oto kilka porad i przykładów.

Japończycy z INAX projektują małe łazienki dla domów. Wanna jest połączona z prysznicem. Cała podłoga ma odpływ, a ogrzewanie jest wmontowane pod podłogą i w lustro. Łatwe do utrzymania i kompaktowe, są dostępne w różnych wariantach.

projekt malej lazienki Źródło: Sprino

Łazienka Sprino została wymyślona do małych przestrzeni. Cała podłoga ma odpływ, a każdy szczegół został przemyślany pod kątem ratowania jak największej ilości przestrzeni. Jasna wanna, ogromne okno, brak jakichkolwiek mebli, oszczędne ozdoby, nawet kształt i wielkość lustra - to wszystko ma znaczenie, jeśli każdy centymetr jest ważny.

fioletowa mala lazienka Źródło: Happy

Jestem szczęśliwa, mogąc przedstawić wam łazienkę Happy. Jeśli do teraz myślicie, że mała łazienka nie może być piękna, wyprowadzę was z błędu. W Novello zaprojektowali dopieszczoną w każdym szczególe całość. Składają się na nią konkretne, geometryczne umywalki, okrągłe lustra z LEDami na obramowaniu, półki wkomponowane w plan koła. Idealna harmonia fioletowej palety tworzy koncepcyjną całość.

Nie da się ukryć, że ta łazienka to klitka. Ale jest kilka powodów, dla których warto się jej przyjrzeć. Chodzi o sposób, w jaki poszczególne elementy wpływają na percepcję rozmiaru. Jasny kolor to podstawa. Łazienka jest różowa, dzięki czemu nie ma monotoni bieli. Prostokątne lustro jest zorientowane pionowo, a stosunkowo duże okno - poziomo. To wszystko pomaga trochę oszukać metraż. 

Jeśli metrów jest niewiele, nie ma co wybrzydzać. Ręczniki, kosmetyki musimy upchnąć gdzie indziej. Inax projektuje łazienki, w których kosztem szafek zyskujemy całkiem pokaźnej wielkości wannę. Wygoda kąpieli zwycięża z komfortem posiadania ulubionych flakoników pod ręką?

TOTO specjalizują się w maleńkich łazienkach. I wiedzą, co to znaczy oszukiwać oko. Tu dominuje biel, także na podloge. Lustro wiszące w pionie, podobnie zorientowana bateria prysznicowa. Dla dywanika i półek miejsca zabrakło.