Przenośne ognisko ogrodowe

Oto całkowicie niespotykane ogniska ogrodowe. Tradycyjna układanka z gałęzi ma swój niezaprzeczalny urok. Ale dziś palenisko staje się trwałym elementem dekoracyjnym. W AK47 projektują ogniska, które przez cały rok będą wyglądały efektownie. A wieczory spędzone przy nich to dodatkowo spotkanie ze współczesnym designem. Wybrałam dwa modele, które najbardziej mi się podobają. Ale odwiedźcie stronę producenta: jest tam morze projektów.

Nazywa się po prostu "Zero" - ze względu na swój nieskazitelny, okrągły kształt. Jak widać, to ognisko, przy którym można usiąść. Otoczone specjalnym drewnem, jest zarazem zaopatrzone w elegancki składzik gotowym do rozpalenia kawałków. 

"Zen" to idealna nazwa dla tego harmonijnego, uspokajającego ogniska. Jest nieskazitelnie okrągłe. Ale jednak inne niż "Zero". Wypełnione kamieniami, ma bardziej wyeksponowane palenisko.

Oto różne możliwości i odsłony ogniska "Zero". Możemy po prostu rozpalić w nim ogień, możemy użyć go jako płyty grzewczej, zamknąć, gdy się nie pali i potraktować jak stolik. A pozbawione składowanego drewna - staje się jeszcze bardziej intrygującą formą w naszym ogrodzie.