Funkcjonalna kuchnia: projekt i organizacja

Ikea to mistrzowie w tworzeniu masowych i prekursorskich rozwiązań. Lekkie, estetyczne i niedrogie sprzęty podbiły nasze domy. I trudno się dziwić tej nieprzemijającej modzie. Weźmy takie kuchnie. Tu Ikea naprawdę wyznacza tredny. Oto kilka świetnych pomysłów, które kopiują już inni producenci. Ale to właśnie w Ikea pokazali, że wygodnie i oszczędnie może zarazem oznaczać estetycznie i ciekawie.

Hokery ratują przestrzeń Źródło: www.ikea.com

Wysokie krzesła pomagają w małej kuchni. Zamiast stawiać stół, na który nie ma miejsca, możemy jeść posiłki przy ladzie, na wygodnych hokerach. Przy odrobinie szczęścia znajdziemy dla nich miejsce pod parapatem. A przestrzeń zostanie uratowana.

Porządek w przyprawach Źródło: www.ikea.com

Porządek musi być. Szuflada na przyprawy pomoże utrzymać nieskazitelny porządek i czystość w królestwie kolorowych proszków. Lubią brudzić wszystko wokół, a jednak zawsze chcemy je mieć pod ręką. Szuflada wniesie porządany i wytęskniony ład.

Porządek w recyklingu Źródło: www.ikea.com

Trudno opanować recykling. Plastik i papier nie mieszczą się w workach i często walają się po całym mieszkaniu. Warto zainwestować w takie niedrogie, a poręczne kosze. Plastik pomoże segregować śmieci.

Poręczne półeczki Źródło: www.ikea.com

Niezły pomysły, prawda? Ikea proponuje szafki, które mają dodatkowe, małe półki. W ten sposób znacznie lepiej wykorzystamy przestrzeń i ułożymy niewielkie szklanki i miseczki w rządkach. 

Stojaki na małe miski Źródło: www.ikea.com

Oto najlepszy sposób na przechowywanie niewygodnych do przechowywania misek, głębokich talerzy itp. Lekkie, ładne stelaże z cienkiego metalu pomogą zachować porządek. Ułożone w piramidkę naczynia zajmują minimalną ilość miejsca. A ład zostaje zachowany.

Stół roboczy Źródło: www.ikea.com

Przenośny, lekki stół, o którym czasem marzymy. Tam, gdzie wyspa jest nieosiągalnym luksusem, warto mieć taki poręczny sprzęt. Duża szuflada, rozsuwany blat, który łatwo umyć, system wygodnych desek pomoże nam przygotować wielkie, rodzinne spotkania i kameralne przyjęcia. Pod nim dodatkowo ukryty jest mniejszy stolik o całkiem pokaźnej pojemności. Po skończonej pracy, komplet na kółkach grzecznie wraca na zaplecze.