Kolor i kontrast z Austin

W Austin w Teksasie urodził się i mieszka Lance Armstrong. To jest miejsce dla ludzi twardych, solidnych, ale też sprytnych i kreatywnych. Tacy są projektanci z Panache. Nagradzani tak często, że nie ma sensu wymieniać wszystkich laurów. Dość powiedzieć, że są naprawdę prestiżowe. Zobaczcie unikatowy dom zaprojektowany przez nich od A do Z. Kolor i kontrast, a przy tym piękno i lekkość to epitety, które cisną się na usta.

W kuchni dominuje ciemny brąz z jasnymi pasami. Równie ważny jest jednak długi kontuar-wyspa. Spójrzcie na kontrastowe barwy: pomarańczowy, białym, inox obok czerni. 

Salon ma oko na kuchnię. Przestrzeń podkreślają niskie sprzęty, białe ściany i dominacja zaokrąglonych kształtów. Komfrotowa sofa jednocześnie otwiera nas na odpoczynek, ale też nie zamyka przestrzeni. O tym, że to salon, informuje ciemna skóra i czarne, lekkie krzesła.

Wspaniałe schody, których kształt nie jest przekombinowany. Zachowują niezwykłą lekkość, a mają przecież bezpieczne barierki. Oszczędność w dozowaniu czarnych barw wciąż zachowuje przestrzeń nawet w tak trudnej sferze, jak miejsce pod schodami, 

Solidny i słoneczny pokój, w którym chce się pracować, ale też odpocząć. Konstrastujące kolory na ścianach: czerwień z bielą, wnoszą efekt ciekawej odmiany. Duże obrazy są dominujące. Z kolorami igra dywan, którego pasetlowa bladość pozornie nie pasuje. Klamrą, która łączy biuro z całym domem, są skórzane fotele i szklany stół. 

Oto największe zaskoczenie. Sypialnia wyłamuje się z ogólnego trendu. Nie ma tu skóry, czerwieni, czerni, wiariacji na temat brązu. Jest blado i niewinnie. Łóżko? Mocno romantyczne z pikowaną kapą. Dywan wprowadza pożądany, ciemniejszy ton. Ale najciekawsza jest dekoracja ścian. Wielkie liście wyparły inne ozdoby. No, może poza trawiastą rośliną i błyszczącą srebrem poduszką.

Łazienka też jest spokojna. Na pierwszy rzut oka wygląda raczej jak kuchnia. Ma dużo naturalnego światła, szkoda więc byłoby zawalać ją ciemnymi kolorami. Charakterystyczne dla tego domu geometryczne, czarne linie są zachowane w futrynie okna. Spokojną melodię nucą tu drewniane meble i jasne kolory. Ale już przypominają UFO lampa nad wanną wprowadza typowy dla tego domu, industrialny smaczek.