IQ odkurzacza

Odkurzacz, jeden z najbanalniejszych sprzętów domowych. Jeśli ciągle tak o nim myślicie, to znaczy, że nie do końca wiecie, co się dzieje na rynku. Producenci odkurzaczy nie oferują nam już tylko prostego urządzenia zakończonego rurą, która wciąga brud. Dziś odkurzacz to naszpikowane elektroniką maszyny, które czyszczą same, same się ładują, filtrują i odświeżają powietrze, są sterowane pilotem i zupełnie nie potrzebują naszej obecności. A przy okazji wyglądają jak statki kosmiczne. Zobaczcie pięć najciekawszych koncepcji.

nowoczesny odkurzacz Źródło: Romy Gold

Ten odkurzacza czyści w siedmiu fazach. Wymiata kąty, likwiduje kurz, czyści cięższe plamy, dezynfekuje powierzchnie, zamiata, czyści największe połacie podłogi, niszczy bakterie. Nie ma zakamarka, do którego nie dotrze. Oczywiście zapominamy o plątaninie kabli. Romy porusza się automatycznie, dzięki wbudowanemu czujnikowie. Po zakończonej pracy, sam zaczyna się ładować. Cena: 1700-2000 zł

Programowalny odkurzacz Źródło: Tech Plast

Tech Plast to odkurzacz, który możemy w całości zaprogramować. Mamy do wyboru 4 tryby jego pracy. Możemy nastawić intensywność i czas czyszczenia, możemy nawet zaprogramować godzinę, o której Tech Plast zacznie sprzątać. A to oznacza, że kiedy wrócimy po ciężkim dniu do domu, dom będzie posprzątany, a odkurzacz już będzie ładował się w stacji bazowej. Odkurzacz... prawie jak mąż. Cena ok 700 zł

Odkurzacz nowej generacji Źródło: iRobot Roomba

Roomba to wielokrotnie nagradzana seria niezwykłych odkurzaczy. Oto najnowszy model. To urządzenie jest płaskie i okrągłe, dzięki czemu dostanie się pod meble. Roomba sam wyczuwa zanieczyszczenia i skupia się na zlikwidowaniu ich. Kruszy takie śmieci, jak orzeszki i chipsy, a więc nie ma zagrożenia zapchania mechanizmu. Doskonale czyści krawędzie, płynnie przechodzi z dywanu na podłogę i odwrotnie. Dzięki systemowi czujników, nie spadnie ze schodów lub innego podwyższenia. Czyści też najbardziej znienawidzone miejsca, takie, jak plątanina kabli przy komputerze. 

Odkurzacz od LG Źródło: RoboKing

LG stworzył RoboKinga, który jest prawdopodobnie najsilniejszym odkurzaczem na rynku. Jest zaopatrzony w silnik, który nie spocznie, póki prawdziwe sprzątanie nie zakończy się sukcesem. Co równie ważne, RoboKing ma doskonałą, wyjątkowo trwałą baterię, dzięki czemu przez wiele lat nie będziemy musieli dzwonić do serwisu. Najnowszy, pięciostopniowy system filtrowania sprawia, że wciągnięte zanieszczyczenia nie wydostają się z odkurzacza i powietrze jest naprawdę odświeżone.