Stoły płonące żywym ogniem

Kominek to dziś słowo wieloznaczne. Do niedawna wydawało się nam, że jest on domeną sporych wnętrz, ze specjalną instalacją i miejscem na opał. Te czasy - powiedzmy to sobie wprost - bezpowrotnie przeminęły. Nie wiem, jak wy, ale ja się z tego cieszę. Dziś kominki są przenośne, napędzane ekologicznym paliwem, nie dymią, nie osadzają sadzy. Najnowszy trend to kominki wbudowane w stoliki kawowe. Współczesność kocha rozszerzanie funkcji. I kominek stolikowy to doskonały przykład. Zobaczcie, jak bogata jest w tej dziedzinie oferta producentów z różnych stron świata.

Terragen Źródło: kominek Terragen

W kwestii kominków nie wszystko zostało jeszcze powiedziane. Widzieliście kiedyś udomowiony wulkan? Oto on! Kominek Terragen inspiruje się niezwykłą formą i kolorystyką żywego wulkanu. Obień wydobywa się z rozwarstwionego wnętrza. Jednocześnie Terragen jest niezwykłym stolikiem kawowym. Wieczorny relaks przy takim kominku-stole daje niezapomniane przeżycia. Palenisko jest tak skonstruowane, że nie ma dymu, ani osadzającej się sadzy.

Masywny kominek i stół Źródło: kominek Schulte

Kominek Schulte odczaruje nasze nieznośne zimy. Żywy, choć nie dymiący ogień, jest wbudowany w drewniany stół z blatem pokrytym nierdzewną blachą o miedzianej barwie. Całość utrzymana jest w ciepłych barwach, w sam raz dla czystego kominka. Forma Schulte jest masywna, stół-kominek stoi na nóżkach. Wzbudza zaufanie i ciepłe skojarzenia. Przynajmniej we mnie. A w was?

Prawda, że ogień rzadko idzie w parze z wodą? Zobaczcie więc, jak współcześni projektanci burzą nasze przyzwyczajenia. Ten miedziany stolik po pierwsze kusi owalną formą i wspaniałym kolorem. Ale to nie wszystko. Koi nasz zmysł słuchu, ponieważ ma wmontowaną... fontannę. Przyjemny dźwięk przelewającej się wody towarzyszy blaskowi trzech olejnych lampionów. Niemożliwe? A jednak!

Kominek w stoliku z kamienia Źródło: Epsilon

Epsilon daje ogień, który wyskakuje wprost z białego kamienia. Solidna ostoja, promienna ozdoba i ciepły element naszego salonu. Te trzy funkcje spełnia przedmiot oszczędny i efektowny w formie. Mieszanka specjalnego żelu i tlenu daje ogień bezzapachowy, ale tradycyjnie ciepły i nie do zastąpienia niczym innym.

Dual Black do niewielkich wnętrz Źródło: Dual Black

Ratunek dla niewielkich przestrzeni i prezent dla miłośników nowoczesnych wynalazków. Dual Black to wolnostojący kominek połączony ze stolikiem. Między szklanymi osłonkami żarzy się prawdziwy ogień. A kilka centymetrów dalej mamy zgrabny, kwadratowy stolik w sam raz na kawę i ulubione czasopisma. Kominki dawno się wyemancypowały i nie są już wyłączną własnością wielkich domów.

kominek na taras Źródło: Savannah

Coś na taras, patio lub werandę. Jeśli pogoda dopisuje, to możemy tam spędzać także chłodniejsze wieczory. Stalowy stół zintegrowany z kominkiem będzie nieoceniony sojusznikiem naszych kaprysów. Ogrzejemy przy nim dłonie i będzie nam się siedziało znacznie przyjemniej. Napędzany ekologicznym paliwem, zaskakuje ozdobną formą. Blat, który okala palenisko, ma piękne, misterne ornamenty.

Hillcrest na taras lub werandę Źródło: hillcrest

Ogień, przy którym ogrzewali się nasi przodkowie w jaskiniach, to wciąż ten sam ogień, który dziś próbujemy udomowić. Oto kominek stolikowy Hillcrest. Może mieć blat z kamieni lub drewna. W obu wersjach zachowuje to, co najważniejsze: owalną, pierwotną, solidną formę. To kominek stolikowy idealny do użytku zewnętrznego. Dostępny w różnych kolorach.