Skandynawskie kuchnie w wersji nowoczesnej

Skandynawskie kuchnie kojarzą się wam zapewne z jednym, stałym wzrocem. Niezmiennym od lat. Ale przecież Skandynawowie żyją w nowoczesnym świecie. Znacznie bardziej nowoczesnym, niż nasz. Kto był u lekarza po tamtej stronie Bałtyku, wie o czym mówię... Jeśli więc macie ochotę podpatrzeć, jak urządza się dziś kuchnie w jednym z bogatszych zakątków Europy, zapraszam. Szwedzki Marbodal zachował charakterystyczne kolory: czyste i ciepłe, jasne barwy. Ale dopasował do dzisiejszych potrzeb.

Kuchnia artystyczna. Widziana z daleka, przypomina minimalistyczny salon. Kuszący fiolet zmieszany z brązem i dominującą bielą przyciąga dzienne światło. Duża, wolna przestrzeń. Pokaźnej wielkości elementu. Redukcja zdobień. Skandynawia dziś.

Kuchnia rodziny, w której są małe dzieci. Kolory energetyzują: granat zawsze doda energii, a połączenie z jasnym drewnem jest kontrastowe. Jaskrawe elementy (krzesła, żółta misa, pomarańczowe garnki) spodobają się dziecku. 

Kuchnia prawie klasycznie skandynawska. Mamy jasne barwy, dominację drewna. Ale surowy kształt frontów jest bardziej nowoczesny. Zobaczcie, jak do współczesnej stylistyki wpasowały się białe płytki ścienne.